Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wypijesz i kupisz tu tylko jeden produkt. Niezwykły monobar w Poznaniu zachwyca spójnym konceptem

Monobar w Poznaniu jest monotematyczny - wypijesz tu tylko jeden trunek: wiśniówkę. Monobar Wiśniewski zachwyca wnętrzami i fajnym konceptem, w którym liczy się jeden produkt.
.get_the_title().

Od kwietnia przy ulicy Wrocławskiej w Poznaniu działa wyjątkowa miejscówka – monobar Wiśniewski, w którym serwowany jest jeden tylko trunek: wiśniówka. W tym klimatycznym lokalu brak wyboru wcale nas nie martwi. Wiśniówka podniesiona została tu do rangi sztuki stając się modnym kraftowym napitkiem. W Wiśniewskim serwowana jest wiśniówka najlepszego sortu, która wytwarzana jest według rzemieślniczych tradycji nalewkarskich przy użyciu kilku prostych składników: wody, zebranych latem polskich wiśni, alkoholu oraz cukru. W butelce znajdują się całe owoce wiśni, mają pestki. Szesnastoprocentowy trunek serwuje się w temperaturze pokojowej, w kieliszkach z wiśniami na dnie, ale równie dobrze smakuje w schłodzonej wersji.

Wiśniewski to koncept gastronomiczny łączący funkcje baru oraz sklepu oferującego jeden produkt.

To już druga lokalizacja Wiśniewskiego – wiśniowy bar znajdziecie także w Gdańsku przy ul. Piwnej. Nas zachwyca wnętrze, oczywiście całkowicie wiśniowe.

Źródło: Materiały prasowe Wiśniewski

Wiśniewski zwraca uwagę nie tylko ciekawą ideą monobaru – wyjątkowe są jego wnętrza. Za ich projekt oraz za realizację koncepcji identyfikacji wizualnej lokalu odpowiada duet projektantów – Rafał Kaletowski i Maciej Ryniewicz. Nie sposób nie zauważyć neonów, które podkreślają retro nawiązania we wnętrzu. Wnętrze i układ funkcjonalny zostały oparte na symetrii, będącej głównym wyznacznikiem w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca.

W centralnym punkcie króluje wykonany z drewna bar, swoim stylem nawiązujący do zabudowy aptek z początków XX wieku.

Ściany pokrywają zamiennie błyszczące granatowe kafle oraz granatowa, matowa farba. Ciemną kolorystykę przełamują neonowe dodatki, drewniane meble oraz skórzane obicia siedzisk – wszystkie w kolorze wiśniowym. Na ścianie za barem królują butelki wiśniówki, które swoim kształtem i charakterem nawiązują do staromodnych aptekarskich flakonów.  Aptekarski sznyt odnajdziemy także w żartobliwych cytatach znajdujących się w lokalu. Jak tłumaczą twórcy Wiśniewski, „wiśniówka jest lekiem na całe zło” pewnie nie uleczy ciała, ale z pewnością może podnieść na duchu.

Źródło: Materiały prasowe Wiśniewski

Źródło: Materiały prasowe Wiśniewski
Zdjęcia: Pion Studio
Tekst: AO

FOODIE