Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Włoski klimat w domu? Tęsknicie za la dolce vita?


Cykl mini-eventów „Widzimy się wieczorem!" z Aperolem przeniesie was do Włoch, a przynajmniej sprawi, że nauczycie się robić świetne Aperol Spritz w doborowym towarzystwie. Delektowanie się każdą chwilą to kwintesencja włoskiego la dolce vita.
.get_the_title().

Beztroski styl życia la dolce vita niezmiennie charakteryzuje Włochów. W ich kulturę wpisane jest aperitivo, czyli wyjątkowy czas dla przyjaciół przy pysznym jedzeniu i drinku Aperol Spritz. Ten zwyczaj podbija też serca Polaków, zwłaszcza tęskniących za wakacjami w słonecznej Italii. Słabość do włoskiej kuchni i kultury mają chyba wszyscy. Do tego grona zaliczają się również: Maja Bohosiewicz, Ola Domańska, Marta Wojtal i Grabari, którzy wzięli udział w cyklu mini-eventów z Aperolem pod nazwą „Widzimy się wieczorem!” i postanowili zasmakować życia po włosku. To była pora na aperitivo!

Dzięki tym kolacjom przeniesiecie się chociaż na moment w słodkie la dolce vita. Przy okazji możemy zajrzeć do domów całej czwórki i sprawdzić ich zdolności kulinarne i aranżacyjne… Całość wygląda pięknie. Tak można spędzać długie letnie wieczory!

Aperitivo u Marty Wojtal
Aperitivo u Marty Wojtal
Aperitivo u Marty Wojtal

Każdy z uczestników kolacji miał okazję pokazać się od kuchni, samodzielnie przygotowując włoskie menu. Co zaserwowali? Nie brakowało tradycyjnych przysmaków, takich jak pizza, bruschetta czy makarony. Maja Bohosiewicz pochwaliła się relacją z przygotowań do kolacji:

Uwielbiam gościć znajomych i przyjaciół u siebie w domu, a włoska kuchnia to mój konik! Gluten, gluten i jeszcze raz Aperol, tak to zazwyczaj wygląda w moim wydaniu –relacjonowała Maja Bohosiewicz.

Aperitivo u Mai Bohosiewicz
Aperitivo u Mai Bohosiewicz
Aperitivo u Mai Bohosiewicz
Aperitivo u Mai Bohosiewicz

Gościom towarzyszył legendarny już aperitif – drink Aperol Spritz. Toastom za wspólne spotkania nie było końca, tak samo jak wspólnym zdjęciom. Cała czwórka chętnie korzystała z faktu, że intensywnie pomarańczowy Aperol Spritz to najbardziej instagramowy drink!

Aperitivo u Oli Domańskiej
Aperitivo u Oli Domańskiej
Aperitivo u Oli Domańskiej
Aperitivo u Oli Domańskiej
Aperitivo u Oli Domańskiej
Aperitivo u Oli Domańskiej

Żeby doświadczyć włoskiego klimatu, nie trzeba ruszać się z domu. Tego planu trzymali się Ola Domańska, Maja Bohosiewicz, Marta Wojtal i Grabari.

Swoimi kulinarnymi umiejętnościami pochwaliła się nie tylko Maja Bohosiewicz, ale również Ola Domańska i Marta Wojtal, których dania prezentowały się obłędnie na relacjach na Instagramie.

Aperol to znany na całym świecie kultowy włoski aperitif o unikalnym słodko-gorzkim smaku, będący połączeniem wyciągu z kilkunastu ziół, gorzkiej pomarańczy i rabarbaru. Najczęściej jest serwowany w postaci drinka Aperol Spritz. Ten orzeźwiający koktajl powstaje dzięki zmieszaniu Aperola z prosecco Gancia w idealnych proporcjach. Obie marki, z ponad 100-letnią historią, są kwintesencją włoskiego stylu życia. Wygląda na to, że pora aperitivo ma szanse na stałe znaleźć się wśród ulubionych zwyczajów tego lata.

Przepis na Aperol Spritz jest prosty:

– Wypełnij kieliszek kostkami lodu
– Wlej Prosecco (np. 100 ml)
– Dodaj Aperola (np. 100 ml)
– Uzupełnij odrobiną wody gazowanej
– Udekoruj plasterkiem pomarańczy

Smacznego!

Zdjęcia: materiały prasowe

FOODIE

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy jesteś pełnoletni/a?