Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Woda, muzyka i chillout. Nowa, letnia miejscówka na mapie Katowic

W beach barze Woda napijemy się drinka z widokiem na staw, zjemy pizzę z pieca opalanego drewnem, posłuchamy dobrej muzyki, a nawet poćwiczymy jogę.
.get_the_title().

O tym, jak i gdzie przetrwać lato w Katowicach pisaliśmy całkiem niedawno tutaj. Wśród zielonych miejsc w wakacyjnym przewodniku znalazła się uwielbiana Dolina Trzech Stawów, gdzie mieszkańcy chowają się przed słońcem każdego lata. W te wakacje dolina wzbogaciła się o nową atrakcję. Poznajcie ją.

W trzeci weekend czerwca w katowickiej Dolinie Trzech Stawów pojawiła się nowa miejscówka, która w szybkim tempie skradła serca mieszkańców.

Woda Beach Bar znajduje się tuż przy malowniczym Stawie Kąpielowym, dokładnie po drugiej stronie ulubionej plaży miejskich plażowiczów.

Mimo że bar funkcjonuje niecały miesiąc, co weekend przeżywa prawdziwe oblężenie.

Za co katowiczanie pokochali Wodę? Przede wszystkim za to, że nowy beach bar to ponad 4 tys. m kw. znakomicie zaaranżowanej przestrzeni.

Na drewnianym tarasie można napić się drinka z widokiem na staw.

Brzeg stawu stał się strefą wypoczynkową, zatem znajdziemy tam kilkadziesiąt leżaczków, hamaki i kosze plażowe. Centralnym punktem jest bar znajdujący się na drewnianym podeście, w którym zaopatrzymy się z wakacyjne drinki, lemoniady i napoje bezalkoholowe. W ofercie znajdziemy też piwo z 16 kranów, więc jest w czym wybierać.

Tuż obok baru wbudowano opalany drewnem piec, z którego do samego wieczora wydawana jest gorąca pizza (Ogień Pizza). Ochłodzimy się tu również lodami rzemieślniczymi.

Jednak Woda to coś więcej niż tylko strefa gastro. Mimo sielankowej atmosfery, w beach barze nie ma czasu na nudę. Przez większość tygodnia jesteśmy dopieszczani cyklicznymi wydarzeniami – wtorkowym Jazzem nad Wodą, czwartkowymi stand-upami (wystąpili już m.in. Piotr Szumowski, Andrzej Sosnowski czy Wojtek Pięta), a także weekendowymi koncertami. To właśnie wieczorami, w blasku światełek, staw wygląda najpiękniej, a katowicki beach bar nabiera imprezowego charakteru. Na scenie zagrali dla nas do tej pory m.in. Rosalie, Praktyczna Pani, Alladin Killers i Fair Weather Friends, a najbliższy weekend zaśpiewa Novika.

Po każdej imprezie przychodzi czas na odpoczynek i regenerację, dlatego w sobotę i niedzielę przed południem, w pięknych okolicznościach przyrody, organizowana jest nad wodą joga. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabawy, gdzie odbywają się warsztaty z animatorami.

Woda Beach Bar w szybkim tempie stał się jednym z ulubionych miejsc spotkań tego lata. Ogromny wpływ na sukces obiektu ma z pewnością jego lokalizacja. Dolina Trzech Stawów to wyjątkowo urokliwy kompleks rekreacyjno-sportowy. Latem spotkamy tu tłumy spacerowiczów, biegaczy, wędkarzy, kajakarzy oraz tych, którzy z kocykiem i prowiantem urządzają sobie nad stawami piknik. Do Wody dotrzeć można również na rowerze. Tuż obok stawów biegnie czerwony szlak rowerowy, którym dojechać można aż – uwaga – do centrum Bielska Białej, zatem to idealna opcja dla rowerzystów.

Zdjęcia: fanpage Woda Beach Bar
Tekst: Agnieszka Pastor

FOODIE