Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wolisz białe czy czerwone wino? Wybór świadczy o twojej osobowości

Wybierasz czerwone wino? Pewnie lubisz "Grę o tron".
.get_the_title().

Jeśli pijasz wino w towarzystwie, prawdopodobnie zauważyłeś już, że sam wybór koloru i rodzaju może ci wiele powiedzieć o twoich kompanach. Co prawda liczy się też okazja, nastrój, a także potrawy jedzone podczas picia, ale wielu ma też to swoje ulubione wino, które wypiliby bez względu na okoliczności. Firma Coravin, zajmująca się rewolucyjnymi systemami służącymi do nalewania i odpowiedniego przechowywania wina, przeprowadziła sondaż, który pokazał różnice między osobami pijącymi czerwone i białe wino. Badanie przeprowadzono na grupie 2000 Amerykanów, którzy wypijają minimum cztery kieliszki wina tygodniowo.

Wyniki dowiodły, że osoby pijące czerwone wino wydają więcej za butelkę niż osoby pijące białe wino (o ok. 9-12 złotych).

Zwolennicy czerwonego wina często uważają się za większych miłośników i znawców niż smakosze białego wina. Okazuje się, że mają rację – gdy podczas badań przeprowadzono test wiedzy o tym trunku, okazali się bardziej kompetentni i rozeznani.

ŹRÓDŁO: UNSPLASHED

Pozostałe wyniki są znacznie mniej intuicyjne. Okazało się, że osoby pijące czerwone wino zazwyczaj są rannymi ptaszkami i nie lubią długo spać, podczas gdy druga grupa nie potrzebuje tyle snu i z łatwością może zarywać noce. Fanami czerwonego wina są zdecydowanie introwertycy, a lubiących białe wino cechuje otwartość, żywiołowość i gadatliwość.

Jeśli chodzi o gust muzyczny, to jazz otrzyma zdecydowanie więcej poklasku wśród pijących czerwone wino, a żwawa i szybka muzyka będzie czymś dla amatorów wina białego.

U właścicieli psów zawsze znajdzie się butelka czerwonego wina, natomiast ci, którzy wolą koty, wolą i białe wino. Co więcej, osoby pijące czerwone wino częściej były fanami… „Gry o tron”.

Krótko mówiąc, miłośnicy białego wina określani są jako ciekawi, sarkastyczni i perfekcyjni, a ci wybierający czerwone są uważani za odważnych, pokornych i zorganizowanych.

To jak, zgadza się?

ŹRÓDŁO: UNSPLASHED

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE