Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

World Class Cocktail Festival – pierwsza edycja!

Festiwal będzie trwać od 6 do 17 czerwca w kilku miastach Polski. Szczegóły w tekście!
.get_the_title().

Lubicie koktajle? Grono ich miłośników stale się powiększa i wiedzą to nie tylko restauratorzy, konsekwentnie poszerzający ofertę podawanych alkoholi w menu, lecz także organizatorzy festiwali kulinarnych. Od 6 czerwca do 17 czerwca w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Trójmieście i na terenie aglomeracji śląskiej odbędzie się World Class Cocktail Festival. Cel imprezy? Promocja sztuki koktajlowej w niezobowiązującej atmosferze i za przystępną cenę.

Za 29 złotych wypijemy dwie z kilku przygotowanych przez gospodarzy festiwalu specjalnie na tę okazję kompozycji alkoholowych.

Nie trzeba decydować, na który koktajl mamy ochotę przed ekranem komputera, wyboru można dokonać już na miejscu, po skonsultowaniu swoich preferencji smakowych z barmanem. Kusić będą koktajle kontrowersyjne, jak ten z lodami chałwowymi z wędzonym boczkiem dostępny w warszawskim Latawcu, słodko-egzotyczne na bazie whisky z dodatkiem syropu daktylowego i prażonych migdałów ze Schodów Donikąd we Wrocławiu, tajemniczo opisywane przez gospodarzy Alan Hugs z Lublina („inspirowany holenderską florystką oraz wyprawami na lokalny bazarek”) czy nieprzekombinowane pozycje oparte na whisky z jednym-dwoma dodatkami w poznańskim Źródło.Bar.

+44 (0)7721646833

World Class Cocktail Festival to nie tylko możliwość spróbowania dwóch wybranych koktajli w cenie 29 złotych – to również szereg wydarzeń towarzyszących imprezie, czyli warsztaty, wykłady i degustacje z alkoholem w roli głównej.

Miłośnikom mocnego espresso polecamy event „Alkohol i kawa speciality – to świetnie współgra i smakuje” przygotowany przez El Koktel, podczas którego prezentowane będą różne sposoby parzenia kawy i różne sposoby używania jej jako składnika koktajli. Fanów whisky z kolei powinna zainteresować Szkoła Blendingu w Squat Whisky, której uczestnicy dostaną na pamiątkę samodzielnie przygotowany przez siebie blend.

Na zakończenie festiwalu, 17 czerwca w Warszawie, odbędzie się ogólnokrajowy finał konkursu barmańskiego World Class 2018. Gdy już uraczymy podniebienia propozycjami przygotowanymi przez uczestników World Class Cocktail Festival, będziemy mieć okazję podziwiać autorów festiwalowych koktajli, spośród których wyłoniony zostanie reprezentant Polski na rozgrywki światowe.

Gotowi na bliższe poznanie sztuki barmańskiej za 29 złotych?

Rezerwacje dostępne już na stronie https://cocktailfestival.pl

Tekst: Konstancja Gierba

FOODIE