Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wyhoduj algi w swoim mieszkaniu

Alga to superfood, który przez długi czas był niedoceniany. Teraz przeżywa swoje pięć minut.
.get_the_title().

Koreański designer Hyunseok An zaprojektował mikrofarmę alg, która zmieści się w każdych, nawet najmniejszych czterech ścianach. “The Coral” ma zwrócić uwagę na algi, prawdziwy superfood, który w nowoczesnej diecie nie znalazł jeszcze miejsca równego morindze czy jagodom goi.

Stworzony przez Ana bioreaktor instaluje się we wnętrzach. Składa się z szesnastu kratek, które zawierają około 2 gramów alg.

Gdy algi stają się ciemnozielone, są gotowe do spożycia. W każdej z kratek znajduje się zalecana dzienna dawka wartościowego superfoodu. Każda z komórek potrzebuje 2 tygodnie, aby powtórnie wypełnić się zdatnymi do spożycia algami.

Zdjęcia: Hyunseok An
Zdjęcia: Hyunseok An
Zdjęcia: Hyunseok An

Algi nie cieszą się powszechnym uznaniem – wręcz przeciwnie, wielu kojarzą się z czymś obrzydliwym, szlamowatym i brzydko pachnącym.

Mało kto wie jednak, że algi są jednym z najlepszych oczyszczaczy powietrza i zdolne są do 10-krotnie większego pochłaniania dwutlenku węgla niż inne rośliny.

Podczas światowej konferencji ds. żywienia, zorganizowanej przez ONZ w 1974 roku, algi zostałī wskazane jako “idealny pokarm dla ludzkości”. NASA wykorzystuje algi jako jeden z głównych składników żywieniowych podczas długotrwałych misji w kosmos, właśnie ze względu na ich wartość pokarmową.

Zdjęcia: Hyunseok An

“The Coral” to także ciekawy dekoracyjny element wnętrza, który ubarwi jego estetykę zmieniającymi się kolorami poszczególnych komórek.

Zdjęcia: Hyunseok An
Zdjęcia: Hyunseok An

Tekst: AO

FOODIE