Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Yakult- probiotyczny napój z Azji przeżywa swoje 5 minut za sprawą romantycznej komedii Netflixa

Sprzedaż enigmatycznego produkty wzrosła od czasu premiery filmu o niemal 2,6%.
.get_the_title().

Na fali popularności najnowszej komedii romantycznej Netflix “Do wszystkich chłopców, których kochałam” wyrosła niespodziewana gwiazda. Jest nią Yakult – niezwykle popularny w Azji probiotyczny napój na bazie odtłuszczonego mleka. W jego skład wchodzi też bakteria Lactobacillus casei shirota, która odpowiada za jego prozdrowotne właściwości.

W produkcji Netflixa Yakult staje się symbolem azjatyckiego pochodzenia i wychowania młodych Amerykanów. Choć napój nie został w nim wymieniony z nazwy (mówiono o nim jako o “koreańskim smoothie jogurtowym), to jednak jego charakterystyczna buteleczka bez wątpienia pojawiła się w kilku scenach filmu.

Źródło: people.com

Niekwestionowane już bożyszcze nastolatek, filmowy Peter Kavinsky, po raz pierwszy w życiu spróbował Yakult i jego entuzjazm nie znał granic. Tym samym spowodował, że Yakult natychmiast stał się produktem niezwykle pożądanym. Wzrosła nie tylko sprzedaż napoju, ale na rynku pojawiło się także wiele dodatków, akcesoriów i gadżetów bezpośrednio do niego nawiązujących – tematyczne naklejki na Etsy, plakaty i obrazy zainspirowane Yakultem.

Źródło: redbubble.com
Źródło: etsy.com

Choć Yakult wielu wydawać się może produktem, który akurat przeżywa krótką chwilę sławy, to jednak historia napoju jest długa i bogata. Został wynaleziony przez japońskiego naukowca, Minoru Shirota, który zdołał wyhodować bakterię zdolną do przeżycia w jelitach. To właśnie od jego nazwiska pochodzi nazwa Lactobacillus casei shirota. Pierwsze buteleczki Yakult pojawiły się na półkach sklepowych w Japonii i na Tajwanie w 1935 roku, aby kilka lat później podbić Brazylię. Napój dostępny jest także w Australii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach Europy i obu Ameryk. W Japonii, na Tajwanie czy w Malezji Yakult jest produktem na tyle kultowym, że jego sprzedażą od drzwi do drzwi zajmują się osoby przebrane w specjalne biało-czerwone stroje.

Źródło: Bloomberg

Yakult na razie nie jest jeszcze dostępny w polskich sklepach, ale można go kupić za pośrednictwem Amazona.

Źródło: The Guardian, Daily Mail, BuzzFeed