Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Z badań wynika, że za odmienne nawyki żywieniowe bylibyśmy w stanie rzucić partnera

Jak się okazuje, zmiana stylu życia, w tym zmiana diety potrafi stawić na szali dotychczasowe relacje.
.get_the_title().

Nowe badanie zlecone przez firmę Subway i przeprowadzone w Wielkiej Brytanii ujawniło, że ​​prawie 1/4 (24 proc.) Brytyjczyków rzuciłaby partnera z powodu odmiennych preferencji żywieniowych. Dla wielu par jedzenie jest w dużej mierze językiem miłości.

Ponad 3/4 (77 proc.) badanych stwierdziło, że gotowanie, wspólne jedzenie lub wyjścia na kolację do restauracji odgrywają ważną rolę w ich związkach.

źródło: unsplash

Prawie połowa (43 proc.) z nich przyznała się do nieporozumień z rodziną, przyjaciółmi i partnerami co do tego, co zjeść na obiad. Wegański i wegetariański styl życia staje się coraz bardziej popularny, niewykluczone więc, że jeszcze więcej osób w związkach będzie musiało stawić czoła nieporozumieniom dotyczącym jedzenia czy po prostu iść na kompromis.

W badaniu poruszono także kwestię osób weganoseksualnych (vegansexuals), czyli osób na diecie roślinnej, które umawiają się tylko z innymi weganami.

Ponad połowa (53 proc.) brytyjskich wegan identyfikuje się jako osoby weganoseksualne, a dodatkowo 40 proc. z nich przyznaje się do unikania imprez lub kolacji z przyjaciółmi jadającymi mięso.

źródło: pixabay

Jednak fani burgerów i boczku też nie są skłonni do ustępstw. Ponad 1/3 (39 proc.) respondentów jedzących mięso powiedziała, że ​​zastanowiłaby się dwa razy nad długoterminowymi randkowaniem z wegetarianinem lub weganinem. Utrzymują, że trudno byłoby im nie gotować i nie cieszyć się z jedzenia mięsa. Inne powody, dla których unikaliby związku z osobą preferującą roślinną dietę, to niechęć do przyprowadzania swojego partnera na rodzinne posiłki oraz poczucie winy za każdym razem, kiedy zjedzą mięso.

Kłótnie dotyczące odmiennych preferencji żywieniowych są faktem. Prawie 1/4 (22 proc.) badanych osób jedzących mięso przyznała, że rzuciła partnera, ponieważ był na roślinnej diecie. Mężczyźni częściej niż kobiety kończyli taką relację.

źródło: unsplash

Jednak nie wszystko stracone.

1/3 (33 proc.) Brytyjczyków stwierdziła, że ​​dla ukochanej osoby spróbowałaby przejść na dietę roślinną, a prawie 1/4 (19 proc.) przyznała, że udawała weganina lub wegetarianina, aby zaimponować potencjalnemu partnerowi.

Zdrowy, wegański styl życia jest także atrakcyjną cechą partnera, którą doceniła ponad 1/4 (29 proc.) uczestników badania. Prawie połowa (46 proc.) przyznała, że wybory żywieniowe są jednym z tematów, które zawsze poruszają na pierwszej randce lub jeszcze zanim zaprosili potencjalnego partnera na pierwsze spotkanie.

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE