Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepszych miejscówek na śniadanie w Lublinie

Liczbą lokali oferujących dobre śniadania może pochwalić się już nie tylko stolica. Gdzie najlepiej posilić się z samego rana, będąc w Lublinie? Oto 5 najlepszych miejscówek.
.get_the_title().

Tak się składa, że w Lublinie miejsc, w których z rozkoszą oddamy się śniadaniowej przyjemności, jest sporo. Nie tylko dostaniemy tam klasyczne poranne menu, ale również mnóstwo ciekawych i nowatorskich propozycji. Duży nacisk położony został też na kuchnię lokalną, co wydaje się dodatkowym plusem – zwłaszcza dla turystów, którzy zwiedzanie lubią rozpocząć od dobrego posiłku. Gdzie zatem warto poszukać dobrego i niedrogiego śniadania na początek dnia? Sprawdźcie poniżej. Kolejność restauracji jest przypadkowa, a wybór bardzo subiektywny.

1. Trybunalska Cafe, ul. Rynek 4

Źródło zdjęcia: Trybunalska City Pub Facebook

Kameralna kawiarnia w sercu lubelskiego Starego Miasta, z widokiem na trybunał koronny i zabytkowe kamieniczki, wydaje się dobrą propozycją, by przyjemnie zacząć dzień. Zwłaszcza że wartością dodaną dla miłośników kuchni regionalnej będzie tu śniadanie z cebularzem w roli głównej. Do zapiekanego z grzybami cebularza kucharz dorzuca ser, pomidora i jajko. Ta pozycja zwyciężyła w organizowanym rok temu konkursie 'Śniadanie po lubelsku’.

Gdybyśmy jednak mieli ochotę zostać przy sprawdzonej, uniwersalnej formule tego posiłku, to również znajdziemy tu coś dla siebie. Od przygotowywanych na miejscu pasztetów i wędlin z chlebem lub świeżą bułką po tostowane bajgle. Do zamówienia dostaniemy też kawę w promocyjnej cenie. Śniadania serwowane są codziennie w godzinach od 7.00 do 12.00.

2. Cafe Mari, ul. Artura Grottgera 8

źródło:Facebook

Usytuowana mniej więcej w połowie drogi między lubelskim Deptakiem a Miasteczkiem Akademickim kawiarnia proponuje dwa rodzaje śniadań: na słodko i słono. Wśród tych pierwszych znajdziemy m.in. naleśniki z owocami czy owsiankę. Drugie to cała paleta smaków. Na słono zjemy tu bowiem grzanki z regionalnego pieczywa z pastą z pomidorów czy cukinii ze smażonym boczkiem lub z twarogiem czy szpinakiem. Jest również wersja angielska, klasyczna albo po prostu jajka sadzone lub jajecznica. Te przysmaki dostaniemy tu od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do końca dnia. W weekendy z kolei od godz. 9.00.

3. 2 Pi Er, ul. Artura Grottgera 2

źródło:Facebook

Otwarta w tym roku kawiarnia, której część znajduje się w holu nowoczesnego Centrum Konferencyjnego, a część na tarasie widokowym na najwyższym piętrze tegoż reklamuje się ideą łączenia tradycji z nowoczesnością. Dlatego na śniadanie dostaniemy tu zarówno croissanty z szynką, jak i kaszankę czy przysmak wywodzący się z kuchni żydowskiej – bajgle. To pozycja wręcz obowiązkowa, jeśli wziąć pod uwagę wielokulturowy charakter Lublina i silne związki z kulturą żydowską.

Tutaj śniadaniowe menu obowiązuje od godziny 8.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele zamawiać możemy od godziny 10.00 do 12.00.

4. Zielony Talerzyk, ul. Królewska 3

źródło:Facebook

To miejsce nieco schowane przed niewprawionymi, mimo że położone w samym sercu miasta. Z pewnością jednak warte odwiedzin, zwłaszcza jeśli jesteśmy weganami lub wegetarianami. Zielony talerzyk to restauracja, w której nacisk kładziony jest na jedzenie bez mięsa. To oznacza, że dostaniemy tu pasty warzywne, szakszukę, smalczyk z fasoli czy wegański omlet z tofu i warzywami.

Barwnych kompozycji i smaków jest tutaj znacznie więcej i żadna z nich nie zawiera mięsa. Te specjały serwowane są w godzinach od 8.00 do ok. 13.00.

5. Ostro, ul. Krakowskie Przedmieście 25

źródło:Facebook

Nazwa dla wielu może być nieco myląca, gdyż wcale nie serwują tutaj tylko ostro przyprawionych dań. Ostro to miejsce dość popularne wśród młodych mieszkańców Lublina. Wieczorami odbywają się tu imprezy, z graną przez dj-ów muzyką, zaś rano serwowane są różnorodne zestawy śniadaniowe.

Oczywiście dostaniemy tu tradycyjną jajecznicę czy jaja sadzone albo twarożek ze szczypiorkiem i gorącą bagietkę plus warzywa, ale możemy także poprosić o szakszukę, czyli jajka sadzone w pomidorach i czerwonej papryce. Gratis do śniadania dostaniemy wybrany przez nas z menu napój (między innymi kakao). W Ostro Śniadania są serwowane do pory obiadowej, czyli do 13.00 (już od godziny 9.00).

FOODIE