Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zjeść Mediolan w jeden dzień

Masz 24 godziny, jesteś w Mediolanie? Dzisiejszy kulinarny przewodnik o tym, co i gdzie zjeść sprawi, że nie będziecie mieć uczucia niedosytu po włoskiej wizycie, nawet gdy ma trwać ona zaledwie parę godzin.
.get_the_title().

1. Pavè, Via Felice Casati 27

ŹRÓDŁO: FANPAGE PAVÈ

Jak na początek dnia przystało, w pierwszej kolejności wypada zjeść śniadanie.

Jesteś we Włoszech, więc jajecznica z trzech jajek i kanapka tutaj nie przejdzie, dziś będzie kawa i ciastko! Jak po włosku, to po włosku.

Idealnie sprawdzi się Pavè, kawiarnia z dobrą kawą i słodkościami własnej produkcji. Pyszna tarta cytrynowa z bezą włoską i croissant, któremu nie pożałowano migdałów, z pewnością umilą ci poranek.

2. Luini, Via Santa Radegonda 16

ZDJĘCIE: MARTA MANKIEWICZ

Mijając mediolańskie alejki i przechodząc wokół Duomo już któryś raz z kolei, wstąp na Panzerotti do piekarni Luini. Tak jak każde miasto we Włoszech ma swój przysmak, tak ma go i Mediolan i jest to właśnie Panzerotti.

Smażony pieróg skrzyżowany z pączkiem i wypełniony obowiązkowo pomidorami i mozzarellą to prawdziwy must eat.

Przygotuj się na jedzenie na dworze lub na okolicznym murku, bo lokal bez przerwy pęka w szwach.

3. Martin Cafe, Via Pioppette 4

ZDJĘCIE: MARTA MANKIEWICZ

Nie zapomnij napić się Aperolu! Na placu Colonne di San Lorenzo jest kilka barów, gdzie kupisz go bez problemu, jednym z nich jest polecany przez nas Martin Cafe. Nie krępuj się przysiąść z drinkiem na schodkach czy krawężniku, we Włoszech to dozwolone – a zresztą, zobaczysz na miejscu.

4. iCapatosta, Alzaia Naviglio Grande, 56

ŹRÓDŁO: FANPAGE iCAPATOSTA

Zaraz, zaraz! To Włochy, więc nie zapomnij o pizzy! Proponujemy udać się na spacer na Navigili, do jednej z bardziej klimatycznych dzielnic (szczególnie wieczorową porą), która obfituje w restauracje oraz pizzerie.

Warto zasiąść w iCapatosta, w miejscu z prawdziwym włoskim klimatem, z obrusami w kratę, gwarem, domowym winem i rodzinną tradycją.

Kolejne miejsce nie do pominięcia.

5. Artico Gelateria Tradizionale, Via Luigi Porro Lambertenghi 15

ŹRÓDŁO: FANPAGE ARTICO GELATERIA

Bez deseru się nie liczy! A jako że do włoskich gelato wzdycha się długo, należy zjeść niemałą porcję. Polecamy te w Artico, lodziarni, która słynie ze znakomitych lodów czekoladowych, produkowanych na bazie jednej z najlepszych marek czekolady na świecie – Valrhona.

Mamy do wyboru na przykład czekoladę z tytoniem i rumem albo siedem czekoladowych smaków, a każdy z innym rodzajem chili.

Oczywiście jest też duży wybór innych smaków z pistacją i owocami na czele.

6. Da oTTo, Via Paolo Sarpi 8

ŹRÓDŁO: FANPAGE Da oTTo

Dzień w Mediolanie warto zakończyć w Chinatown i przysiąść w Da oTTo na wieczornego drinka w miejscu z klimatem. W ofercie mają również przekąski, tosty i małe dania, a możliwość siedzenia w ogródku w styczniu i w lutym umila wieczór.

Buon appetito e arrivederci Milan!

Tekst: Marta Mankiewicz

FOODIE