Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowoczesne wnętrze 200-letniej drewnianej chaty

Z zewnątrz - stara, zapadająca się chata z drewna. W środku - minimalistyczne, wypełnione światłem wnętrze o luksusowym charakterze. To trzeba zobaczyć!
.get_the_title().

Chata położona w malowniczej górskiej okolicy Szwajcarii, sprawia wrażenie, że lada moment złoży się niczym domek z kart. Architekci z firmy Buchner Bründler postanowili jednak nie burzyć budynku, mając na uwadze jego historyczny aspekt (wzniesiono go ponad 200 lat temu!) oraz urokliwą lokalizację.

Udało się zachować tradycyjną formę górskiej chaty, przy jednoczesnym przystosowaniu konstrukcji i wnętrz do współczesnych wymagań.

Wnętrze domku wykończono betonem, którego warstwy wlewano przez otwarty dach, by w ten sposób nie naruszyć oryginalnej konstrukcji.

Surowy wygląd betonu doskonale zresztą wpisuje się w główny cel zachowania archaicznego charakteru domu.

Nowoczesne rozwiązania, takie jak łóżko zlokalizowane nad kominkiem, czy wielkoformatowe, drewniane okiennice, uzupełniają minimalistyczne, niemal ascetyczne wyposażenie. Beton, naturalny kamień i drewno to główne materiały wykończeniowe, dzięki którym wnętrze pozostaje w harmonii nie tylko z oryginalną formą budynku, ale i jego otoczeniem.

Domek letniskowy w minimalistycznym stylu jest być może właśnie tym, czego nam wszystkim potrzeba – miejscem, gdzie można się prawdziwie wyciszyć, przebywając we wnętrzach, w których nic nie jest nas w stanie rozproszyć. Bo to, co zasługuje na największą uwagę, znajduje się na zewnątrz.

FUTOPIA