5 nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na efektywną naukę języka angielskiego online

Grywalizacja, krótkie lekcje, na które zawsze znajdziemy czas, praktyczne słownictwo – to tylko kilka zalet aplikacji, dzięki którym szybko nauczymy się angielskiego.
.get_the_title().

W dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że znajomość angielskiego jest istotna. Jednak nie zawsze umiejętności, które wynieśliśmy ze szkoły wystarczają nam, aby porozumieć się w każdej sytuacji – niekiedy miewamy problemy z gramatyką, a czasem brakuje nam odpowiedniego słownictwa. Napięty i nieprzewidywalny plan dnia nie pozwala nam z kolei na uczestnictwo w tradycyjnych kursach, które odbywają się w wyznaczonym miejscu, w konkretnym dniu i zawsze o tej samej godzinie.

Odpowiedzią na ten problem mogą być kursy online, które z łatwością dostosować możemy do naszych potrzeb.

Kursy online to świetna opcja zwłaszcza dla osób początkujących nauczą nas odpowiedniego słownictwa, wymowy czy, jak w przypadku aplikacji Babbel, podstaw gramatyki języka angielskiego. Oto 5 nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym aplikacje do nauki języków wygrywają z tradycyjnymi kursami:

1. Lekcje trwają kwadrans, a więc zawsze znajdzie się na nie czas

Trwające mniej niż kwadrans lekcje to świetna opcja dla wszystkich tych, którym wciąż brakuje czasu. Z wygospodarowaniem 15 minut w ciągu dnia poradzą sobie nawet najbardziej zajęci z nas.

Szczególnie że dzięki aplikacji nauka angielskiego jest w każdej chwili w zasięgu naszego smartfona.

15-minutowe lekcje mają jeszcze jedną istotną zaletę – projektując je, wzięto pod uwagę fakt, że w naszej pamięci krótkoterminowej mieści się jednocześnie zaledwie kilka informacji. Oferowanie małych porcji wiedzy wydaje się więc nie tylko praktyczniejsze, ale też bardziej efektywne od tradycyjnych kursów.

2. Asystent powtórek pomoże w utrwaleniu zdobytej wiedzy

Gdy wygospodarujemy już kwadrans na lekcję, a informacje znajdą się w naszej pamięci krótkoterminowej warto zadbać o to, aby trafiły także do pamięci długoterminowej.

Pomoże w tym asystent powtórek, który dostępny jest w aplikacji Babbel.

Dzięki niemu mamy łatwy dostęp do angielskich zwrotów i słówek, które poznajemy w trakcie 15-minutowej lekcji. Z łatwością możemy je więc przećwiczyć i utrwalić.

3. Praktyczne słownictwo

Chcesz się dokształcić ze słownictwa, które wykorzystywane jest w twojej dziedzinie? W zbudowaniu specjalistycznego słownika pomoże ci aplikacja Words4Specjalists. A może podczas wyjazdu za granicę chcesz się bez przeszkód dogadać w sklepie, hotelu czy restauracji?

Wśród dziesiątek aplikacji do nauki angielskiego z pewnością uda ci się znaleźć właśnie tę, która nauczy cię słówek, których najbardziej potrzebujesz.

4. Native speakerzy

Tradycyjne kursy nie zawsze oferują uczestnikom dostęp do native speakerów. Wymowy uczymy się więc od osób, dla których angielski jest drugim językiem i z dołączonych do podręcznika nagrań. Tymczasem w przypadku kursów online możemy sobie pozwolić na wybór.

Decydując się na aplikację z nativami, będziemy mieć pewność, że poznamy właściwą wymowę i intonację.

A mając już tę wiedzę, dogadanie się podczas zagranicznej podróży nie sprawi nam problemu!

5. Można do nich wrócić w dowolnym momencie

Obawiasz się, że może ci zabraknąć wytrwałości do nauki angielskiego? W przypadku tradycyjnych zajęć już dwie opuszczone lekcje mogą sprawić, że więcej się już na angielskim nie pojawimy i stracimy niemałe pieniądze, które już zainwestowaliśmy w naukę.

Tymczasem do przerwanego kursu online możemy wrócić kiedy tylko chcemy.

Dodatkowo twórcy aplikacji dbają o to, aby nauka była atrakcyjna, zachęcając nas do rozwiązywania zadań czy grywalizacji, dzięki czemu angielskiego uczymy się z ochotą i szybko robimy postępy.

FUTOPIA