Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Adobe zaprezentowało interaktywną sukienkę, która zmienia swój wzór

Jak to działa?
.get_the_title().

Kreacja powstała w ramach inicjatywy Project Primrose. Podczas zeszłotygodniowej konferencji Adobe badaczka Christine Dierk pokazała się gościom w cekinowej sukience koktajlowej, która po kliknięciu specjalnego pilota zaczęła zmieniać wzór.

W przeciwieństwie do tradycyjnej odzieży, która jest statyczna, projekt Primrose pozwala w jednej chwili odmienić nasz wygląd – komentuje Dierk.

Sukienka może zmienić swój odcień, wzór oraz reagować na ruch. Cekiny, z których na pierwszy rzut oka jest zrobiona, są tak naprawdę odblaskowymi modułami rozpraszającymi światło. Do ich stworzenia zastosowano ciekłe kryształy z rozproszonym polimerem, które najczęściej wykorzystywane są w inteligentnym oświetleniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Technology (@technology)

Twórcy Project Primrose twierdzą, że wykorzystując tę technologię, będzie można stworzyć także inne fasony ubrań. Dotychczas powstała torebka oraz płótno o podobnych właściwościach.

Co ciekawe, cyfrowe cekiny znajdowały się jedynie z przodu sukienki.

Dlatego też internauci sądzą, że projekt może mieć słabe strony, a wśród nich wymieniają duża wagę ubrania i to, że zapewne nie można go prać.

Zdjęcie główne: Adobe/Youtube.com
Tekst: OP

FUTOPIA