Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Barner 2.0, czyli okulary chroniące przed złym wpływem ekranów

Niebieskie światło towarzyszy nam na co dzień, tymczasem ma bardzo zły wpływ na nasz wzrok i samopoczucie. Pewien start-up postanowił uporać się z tym problemem.
.get_the_title().

Niebieskie światło emitowane z ekranów nie ma na nas dobrego wpływu. Po pierwsze szkodzi naszym oczom, uszkadzając siatkówkę i wpływając na rozwój zwyrodnienia plamki żółtej – to nieuleczalna choroba wywołana przez śmierć światłoczułych komórek w siatkówce i powodująca znaczną utratę zdolności widzenia.

Do tego niebieskie światło zaburza wydzielanie melatoniny, w rezultacie powodując problemy ze snem.

Eksperci radzą więc, aby oddalić się od laptopa czy smartfona na trzy godziny przed pójściem spać. Oczywiście zwykle nie jest to wykonalne. Dotychczas na rynku dostępne były okulary z powłoką antyrefleksyjną, która neutralizuje niebieskie światło, ale tylko do pewnego stopnia. Start-up Barner 2.0 stworzył okulary, które mają całkowicie blokować niebieskie światło.

Barner 2.0 obiecuje, że ich okulary są nie tylko stylowe, ale sprawią również, że przestaniecie mieć problemy z zasypianiem i bóle głowy związane z ekspozycją na niebieskie światło. Zredukują także suchość i zmęczenie oczu, a do tego posiadają wszystkie zalety standardowych okularów – łącznie z powłoką antyrefleksyjną i ochroną przeciwko promieniowaniu UV.

Specjalne soczewki blokują aż 40 proc. światła niebieskiego z najbardziej szkodliwego spektrum i 100 proc. pozostałego niebieskiego światła.

Start-up swoje okulary poleca także osobom, które nie mają wady wzroku. Jak widać pomysł przypadł do gustu klientom, bo firma zebrała już na Kickstarterze ponad 241 tys. z planowanych 17 tys. dolarów.

FUTOPIA