Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Bitcoin w prezencie na Święta? Podpowiadamy, jak go komuś kupić

Nie, wcale nie trzeba mieć około 60 tys. zł.
.get_the_title().

Bitcoin w prezencie na Święta? Cóż, jeśli chcielibyście kupić w 2017 roku bliskiej osobie prezent, który nie tylko będzie oryginalny, ale i – przy odrobinie szczęścia – może zapewnić jej znaczne zwiększenie kapitału, postawcie właśnie na niego! Dotychczasowy wzrost wartości kryptowaluty o 1700 proc. wzniósł ją przez ostatnie 12 miesięcy na poziom 16 tys. 713 dolarów. W jaki sposób zaserwować więc komuś taką niespodziankę jak kryptowaluta bitcoin w prezencie?

Na początek bardzo ważna uwaga – choć w przeliczeniu na złotówki cena jednego bitcoina oscyluje dziś w granicach 60 tys. zł, istnieje opcja zakupu jedynie części wirtualnego pieniądza. Tym samym nie ma potrzeby wydawania majątku – umówmy się, jaki procent społeczeństwa byłoby na to stać? – a zachodzi możliwość owocnej (lub stratnej) inwestycji jedynie ułamka tej kwoty.

Na początek warto założyć sobie konto na którejś z największych giełd na rynku umożliwiających handel kryptowalutami, jak np. Coinbase, na bazie którego prześledzimy cały proces.

fot. Quartz

Jeśli ktoś woli obsługę przez polski serwis i transakcje w złotówkach, nie ma najmniejszego problemu – skorzystać można z usług takich serwisów jak Bitbay czy Abucoins.

Po założeniu konta trzeba się liczyć z formalnościami. W przypadku Coinbase może to być konieczność podania takich informacji, jak adres, cztery ostatnie cyfry numeru ubezpieczenia, a także numer konta bankowego lub karty oraz zdjęcia. Bitcoin może pojawić się na koncie do 3 dni od zakupu – warto o tym pamiętać, gdy szykujemy upominek. Z drugiej strony, ze względu na cenowe wahania, optymalną sytuacją będzie chyba poczekanie do okresu przedświątecznego. Alternatywnym rozwiązaniem jest też tzw. Bitcoin ATM, gdzie można wymieniać zarówno gotówkę, jak i właśnie bitcoiny.

No i dochodzimy do sedna. W jaki sposób przekazać komuś kryptowalutę bitcoin w prezencie? Można zrobić to mailowo, jednak dużo rozsądniejszym rozwiązaniem jest postawienie na tzw. paper wallet, czyli kawałek papieru, na którym znajduje się specjalny klucz znaków, pasujący do cyfrowego portfela. Gdzie możemy się w niego zaopatrzyć? Za rękę przez całą procedurę poprowadzi nas to narzędzie.

Klikając następnie na swoim koncie Coinbase kolejno „Accounts” i „Send”, po wpisaniu właściwego numeru będziecie mogli przesłać zawartość konta osobie, którą chcecie obdarować. Wszystkie informacje będzie ona mogła znaleźć na blockchain.info oraz na bitcoin.com.

Na sam koniec polecamy zaś kilka sztuczek, dzięki którym nikt nie włamie się na twój wirtualny portfel. No to… Wesołych Świąt!

Więcej o litecoinie, bitcoinie oraz możliwościach wykorzystania technologii blockchain przeczytacie w magazynie F5 Print Edition „La Familia”, który możecie zamówić tutaj.

FUTOPIA