Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

BlisCo Mamy – warszawski coworking, do którego przyjdziesz z dzieckiem

Chcesz popracować, ale twoje dziecko nie odstępuje cię na krok? To biuro coworkingowe znalazło odpowiedź na ten problem.
.get_the_title().

BlisCo Mamy zostało otwarte w maju zeszłego roku na warszawskim Wilanówie.

To coworking rodzicielski, czyli miejsce, które łączy spokój lokalu coworkingowego z opieką nad dziećmi. To zrazem pierwszy taki koncept w kraju.

Dwie założycielki, które również są mamami, wpadły na ten pomysł, gdy zobaczyły, że na rynku brakuje miejsc tego typu. „W ciągu kilku ostatnich lat próbowałyśmy wszystkich sposobów na łączenie pracy z opieką nad dziećmi, które przyszły nam do głowy. Pracowałyśmy wieczorami i w nocy, z dzieckiem na kolanach, w kawiarni, korzystałyśmy z pomocy dorywczej niani i żłobka. Żadne z tych rozwiązań nie było dla nas w pełni satysfakcjonujące. Szukałyśmy miejsca blisko domu, gdzie możliwość pracy i opieka nad dziećmi mogą się spotkać i ze sobą współgrać” – czytamy na stronie BlisCo Mamy.

W BlisCo Mamy rodzice mogą skupić się na pracy, gdy dzieci spędzają miło czas w pokoju zabaw. Jak tłumaczą założycielki, rodzice pracujący z domu nie muszą dzięki temu czekać na moment, gdy ich pociecha zaśnie, aby realizować się zawodowo. „Wierzymy, że rodzicielstwo i samorealizacja mogą iść w parze. Chcemy inspirować rodziców do realizacji swoich pasji i aspiracji zawodowych, ale też dać możliwość odpoczynku np. przy książce” – piszą założycielki.

Godzina w BlisCo Mamy kosztuje zaledwie 25 złotych – w tej cenie gwarantowane jest miejsce w coworkingu oraz opieka dla dziecka.

Biuro dla rodziców działa codziennie, w godzinach od 9:30 do 16:30. Oferta BlisCo Mamy nie kończy się jednak na coworkingu i salach do wynajęcia. Firma organizuje również sesje mindfulness (w języku polskim i angielskim), bezpłatne, otwarte spotkania dla mam przy kawie, które odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 10:30, a także okazjonalne warsztaty – więcej informacji znajdziecie na fanpage’u BlisCo Mamy.

Źródło zdjęć: fanpage BlisCo Mamy
Tekst: NS

FUTOPIA