Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Blokada bitcoina w kraju Uni Europejskiej. Wszystko za sprawą banków

Okazuje się, że w niektórych krajach banki patrzą na bitcoina i inne kryptowaluty już nie tylko podejrzliwie, ale wręcz wrogo.
.get_the_title().

Globalne znaczenie bitcoina rośnie z każdym dniem, a coraz więcej osób daje się skusić na inwestycję w kryptowalutę. Kryptowalutę, na którą, jak się okazuje, w niektórych krajach banki patrzą już nie tylko podejrzliwie, ale wręcz wrogo.

Wystarczyła jedna noc, żeby instytucje finansowe w Bułgarii zablokowały, bez wyjątku, konta podmiotów, które zajmują się i umożliwiają kupno oraz sprzedaż wirtualnej waluty.

I to bez żadnych oficjalnie ogłoszonych wytycznych ze strony władz. Realnym scenariuszem staje się więc problem odzyskania (ogromnych często) pieniędzy, choć wciąż pozostaje nadzieja, że to tylko tymczasowe działanie.

Giełdy, które ucierpiały najbardziej to cryptobank.bg, cix.bg oraz crypto.bg. Na stronie internetowej pierwszej z wymienionych użytkownikom wyświetla się taki komunikat:

fot. bithub.pl

Ostatnia nie działa zaś w ogóle.

Ciekawie prezentuje się też informacja, że First Investment Bank zerwał współpracę w zakresie handlu kryptowalutami, ze względu na „niedoskonałość systemu bankowego”. Wśród zaangażowanych w kupno oraz sprzedaż użytkowników narasta nerwowość, a więcej informacji o całej sytuacji znajdziecie tutaj.

Przypominamy też, że na terenie Bułgarii bezpowrotnie zarekwirowano już ponad 213 tysięcy bitcoinów, czyli ekwiwalent 3,5 miliarda dolarów (6 proc. PKB kraju).

Czy zasadne są obawy o podobne niespodzianki w innych państwach?

Więcej o bitcoinie i jego historii oraz możliwościach wykorzystania technologii blockchain przeczytacie w F5 Print Edition „La Familia”.

Źródło: Bithub.pl

FUTOPIA