Bloomberg wybrał najlepszą na świecie firmą pod względem równości płci

Opublikowano wyniki tegorocznego raportu Bloomberg Gender-Equality Index. Zgadniecie?
.get_the_title().

Bloomberg Gender-Equality Index to jedyny na świecie raport badający równość płci w przedsiębiorstwach. W tegorocznej edycji znalazło się aż 230 firm, które mają siedziby w 36 krajach i zatrudniają aż 15 mln osób na świecie – w tym 7 mln kobiet. Samo znalezienie się w zestawieniu stanowi dla firmy wyróżnienie, oznacza to bowiem, że podejmuje ona działania na rzecz równości płci w miejscu pracy.

Najlepszą firmą na świecie okazał się L’Oreal, który w rankingu zdobył 93,5 na 100 punktów.

L’Oreal zatrudnia łącznie 69 proc. kobiet – w zarządzie jest ich 46 proc., 33 proc. w komitecie wykonawczym, a 48 proc. zarządza na rynkach lokalnych. – Budowanie zespołów zbalansowanych pod względem płci, wieku czy kompetencji przekłada się na zaangażowanie i lojalność pracowników, podobnie jak równy dostęp do wewnętrznych awansów i rozwoju. Chciałbym tutaj podkreślić, że w L’Oreal Polska w 2018 roku awansowało aż 24 proc. kobiet. Dla mężczyzn ten odsetek wyniósł 17 proc. Ogromnie cieszy mnie, że po raz kolejny działania L’Oreal w zakresie zapobiegania dyskryminacji ze względu na płeć zostały zauważone i docenione – powiedział Paweł Konieczny, Dyrektor ds. Personalnych L’Oreal Polska i Kraje Bałtyckie.

W Polsce L’Oreal był jednym z inicjatorów Karty Różnorodności, która nakłania firmy do stosowania dobrych praktyk związanych z równością płci, przeciwdziałania dyskryminacji i wspierania różnorodności. Obecnie firma jest także partnerem francuskiej prezydencji na szczycie G7, gdzie zajmuje się właśnie tematem równości płci. Oprócz L’Oreal wśród firm uwzględnionych w Bloomberg Gender-Equality Index znalazł się m. in. Nestle czy Cisco.

Tekst: NS

FUTOPIA