Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Bloomberg wybrał najlepszą na świecie firmą pod względem równości płci

Opublikowano wyniki tegorocznego raportu Bloomberg Gender-Equality Index. Zgadniecie?
.get_the_title().

Bloomberg Gender-Equality Index to jedyny na świecie raport badający równość płci w przedsiębiorstwach. W tegorocznej edycji znalazło się aż 230 firm, które mają siedziby w 36 krajach i zatrudniają aż 15 mln osób na świecie – w tym 7 mln kobiet. Samo znalezienie się w zestawieniu stanowi dla firmy wyróżnienie, oznacza to bowiem, że podejmuje ona działania na rzecz równości płci w miejscu pracy.

Najlepszą firmą na świecie okazał się L’Oreal, który w rankingu zdobył 93,5 na 100 punktów.

L’Oreal zatrudnia łącznie 69 proc. kobiet – w zarządzie jest ich 46 proc., 33 proc. w komitecie wykonawczym, a 48 proc. zarządza na rynkach lokalnych. – Budowanie zespołów zbalansowanych pod względem płci, wieku czy kompetencji przekłada się na zaangażowanie i lojalność pracowników, podobnie jak równy dostęp do wewnętrznych awansów i rozwoju. Chciałbym tutaj podkreślić, że w L’Oreal Polska w 2018 roku awansowało aż 24 proc. kobiet. Dla mężczyzn ten odsetek wyniósł 17 proc. Ogromnie cieszy mnie, że po raz kolejny działania L’Oreal w zakresie zapobiegania dyskryminacji ze względu na płeć zostały zauważone i docenione – powiedział Paweł Konieczny, Dyrektor ds. Personalnych L’Oreal Polska i Kraje Bałtyckie.

W Polsce L’Oreal był jednym z inicjatorów Karty Różnorodności, która nakłania firmy do stosowania dobrych praktyk związanych z równością płci, przeciwdziałania dyskryminacji i wspierania różnorodności. Obecnie firma jest także partnerem francuskiej prezydencji na szczycie G7, gdzie zajmuje się właśnie tematem równości płci. Oprócz L’Oreal wśród firm uwzględnionych w Bloomberg Gender-Equality Index znalazł się m. in. Nestle czy Cisco.

Tekst: NS

FUTOPIA