Milioner twierdzi, że Millenialsi nie mają własnych mieszkań, bo… wydają za dużo na awokado

Zastanawiacie się, dlaczego wciąż nie macie własnego mieszkania? Pewien milioner ma dla was odpowiedź. Według niego za wszystkim stoi... sympatia do lunchów z awokado.
.get_the_title().

Australijski deweloper Tim Gurner ma 35 lat i jest milionerem. Ostatnio w programie ’60 Minutes’ zdradził, dlaczego według niego tak wielu Millenialsów nie ma jeszcze własnych domów.

Otóż wszystkiemu winne mają być… przysmaki z awokado.

Kiedy próbowałem kupić mój pierwszy dom, nie wydawałem pieniędzy na tosty z awokado po 19 dolarów czy 4 kawy po 4 dolary każda – powiedział milioner.

Obecnie oczekiwania młodych ludzi są niezwykle wysokie. Każdego dnia chcą jeść poza domem, każdego roku podróżować do Europy. Ludzie, którzy mają własne domy, ciężko na to pracowali, oszczędzali każdego dolara i robili co mogli, aby wspinać się po drabinie inwestycyjnej – dodał. Jedzenie codziennie lunchu za 30 dolarów to w skali roku niemały wydatek, który z pewnością przyczynia się do niepowodzeń związanych z oszczędzaniem. Z drugiej strony istnieją oczywiście poważniejsze problemy, które Gurner w swoim wywodzie pominął. Z tego powodu na Twitterze porównano jego oderwaną od realiów wypowiedź do słynnego cytatu przypisywanego Marii Antoninie: „Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka!”.

Źródło: Huffington Post

FUTOPIA