Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Branża deweloperska wspiera… nie tylko lekarzy!

Branża deweloperska walczy z epidemią wielotorowo. W ciągu kilku tygodni udało się zmobilizować się i połączyć siły, by pomóc tym, którzy w walce z wirusem stoją na pierwszym froncie.
.get_the_title().

Deweloperzy przekazali w sumie już ponad 2,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem i wsparcie personelu medycznego w całej Polsce. W pomoc zaangażowało się ponad 50 firm.

Polski Związek Firm Deweloperskich i firmy: Aereco, Allcon Osiedla, Agena Development, Archicom S.A., Budimex Nieruchomości, Invest Komfort, Kosacki Budownictwo, Matexi i ROBYG i oddziały w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu przeznaczyły na ten cel łącznie ponad 200 tys. zł. PZFD wsparł akcję „Korona z głowy”, a każdy z oddziałów wspomógł finansowo i rzeczowo szpitale w danym regionie.

Poznański Oddział PZFD zapewni na okres epidemii kontenery socjalne oraz zestawy WC + prysznic czterem ośrodkom dla bezdomnych.

Firmy deweloperskie podjęły się także działań na własną rękę, przekazując pieniądze na niezbędne potrzeby, kupując środki ochronne i respiratory, finansując posiłki dla pracowników medycznych, a także dla innych potrzebujących. Lekarzy wsparły m.in. firmy: Arkada Invest, Cavatina Polska, Cordia Polska, Invest Komfort, Mak Dom, Robyg, Grupa Property4heroes (CPO Property Group, Echo Investment, EPP, Ghelamco Globalworth Foundation, Griffin Real Estate, HB Reavis, Immofinanz, Invesco, Panattoni, Skanska, Vastint). Ale to nie wszystko!

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie prosi o kontakt osoby dysponujące wolnymi mieszkaniami na terenie Mazowsza, które chcą udostępnić je lekarzom. Podobna inicjatywa działa już w innych miastach pod nazwą #mieszkaniedlamedyka.

PZFD zachęca i mobilizuje deweloperów dysponującymi mieszkaniami na wynajem, apartamentami i hotelami do bezpłatnego udostępniania swoich lokali pracownikom służby zdrowia. Deweloperzy! Działajmy dalej – dla tych, którzy poświęcają się dla nas!

P.S. PZFD na czas pandemii zamknął drzwi w swoim logo. Zostajemy w domu i nigdzie się nie ruszamy. Ty też #zostańwdomu! W ten sposób i Ty pomagasz lekarzom!

FUTOPIA