Było hygge, było lagom, teraz wchodzi KRYDDSPRIT

Skandynawowie wiedzą, jak przekuć tradycję w sukces komercyjny. Szwedzki Absolut wprowadził na rynek Absolut Extrakt inspirowany tradycyjnymi napojami kryddsprit sprzedawanymi dawniej w szwedzkich aptekach.
.get_the_title().

Skandynawowie wiedzą, jak przekuć tradycję w sukces komercyjny. Nowy produkt szwedzkiej marki zaskakuje ciekawym designem nawiązującym do wzornictwa aptekarskiego. Skąd ten pomysł? Szwedzi od setek lat dodają do alkoholu przyprawy, zioła 
i wyciągi roślinne. Pod nazwą KRYDDSPRIT był on sprzedawany w aptekach jako lek na rozmaite dolegliwości, w tym żołądkowe. Pito go najczęściej w postaci shotów, czy też sznapsów, jak mówią Szwedzi. Zainspirowani tradycją gorzelnicy marki stworzyli nowy trunek – Absolut Extrakt. Czuć w nim ciepły, pikantny smak zielonego kardamonu (jednej 
z najdroższych przypraw na świecie) oraz pewnego sekretnego składnika, którego producenci nie chcą zdradzić i, jak przyznają, zna go jedynie kilka osób na świecie. Uzyskano w ten sposób świeże i aromatyczne połączenie z ostrą nutą przypraw. Brzmi interesująco!

Uwagę zwraca świetny design. Etykieta Absolut Extrakt inspirowana jest aptekarskim wzornictwem, małe kieliszki wyglądające jak apteczne słoiki. Na etykiecie, obok opisu smaku, graficznie wyeksponowano czerwoną linię, pod którą skryty jest tajemniczy składnik. Butelka ma ten sam charakterystyczny kształt, ale tym razem w kolorze ciemnej zieleni.

Absolut, jak to szwedzka marka, stawia na zrównoważoną produkcję swoich trunków współpracując z lokalnymi, rodzinnymi gospodarstwami rolnymi i regionalnymi dostawcami zlokalizowanymi w promieniu 100 kilometrów od miasteczka Åhus. To tam urodził się założyciel firmy i to tam powstają wódki marki. Woda do ich produkcji czerpana jest ze studni głębinowej w Åhus chronionej przed zanieczyszczeniami. Zboże, jak podkreślają producenci, rośnie pod „szwedzkim śniegiem”, a zastosowanie nawozów jest zminimalizowane. Produkcja Absolut wyeliminowała całkowicie wytwarzane CO2. Stosowana jest przy tym koncepcja One Source, czyli wszystkie składniki pochodzą z jednego źródła i produkowane są przez jedną lokalną społeczność, której wiedza i wypracowane procesy produkcji skutkują tak ciekawymi produktami jak Absolut Ekstrakt.

Marka Absolut przygotowała także absolutnie wyjątkową niespodziankę! Na miłośników muzyki czeka wyjazd do gorącej Kalifornii na Coachella Festival (wraz z przelotem i pobytem) oraz 60 kodów uprawniających do darmowego dostępu do aplikacji Tidal przez 90 dni!

Zgłoszenia do 27 marca – konkurs dla osób pełnoletnich.

Szczegóły na stronie www.absolutnawiosna.pl

FUTOPIA

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Czy jesteś pełnoletni/a?