Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Były stażysta twierdzi, że to Elon Musk jest twórcą (!) bitcoina. Jego argumenty są… intrygujące

Dowody byłego stażysty w firmie Elona Muska, że najsłynniejsza kryptowaluta świata to sprawka jego przełożonego, brzmią intrygująco.
.get_the_title().

Artykuł aktualizowany (12:34)

Czy po niemal 10 latach od pojawienia się Bitcoina – który, swoją drogą, pobił ostatnio kolejny rekord, przekraczając wartość 9 tysięcy dolarów – wreszcie dowiedzieliśmy się, kto stoi za powstaniem tej robiącej furorę kryptowaluty?

Autorem publikacji z 2008 roku opisującej specyfikę bitcoina jest dotychczas niezidentyfikowany, tajemniczy Satoshi Nakamoto. Łatwo się domyślić, że to tylko pseudonim przyjęty przez jakąś osobę lub grupę osób. Sahil Gupta, stażysta w dziale inżynierii oprogramowania w przedsiębiorstwie SpaceX Elona Muska, zamieścił ostatnio posta, w którym argumentuje, że pan Nakamoto to nie kto inny jak… właśnie Elon Musk.

fot. acuriousguy.blogspot.com

Jakie dowody na poparcie tej tezy ma były pracownik szefa Tesli?

1) Pierwotną publikację stworzył ktoś z zaawansowaną znajomością ekonomii i kryptografii.

2) Bitcoin został napisany w języku C++, a Musk jest mistrzem takiego kodowania.

3) Słynny przedsiębiorca i filantrop jest samoukiem, który na bazie chociażby lektury książek dokonywał później takich innowacji, jak budowa rakiet czy Hyperloop (również przedstawiony światu w formie pracy naukowej). W ten sam sposób mógł więc wymyślić i wdrożyć kryptowalutę.

4) Taka, na pozór niewinna, twitterowa pogawędka:

5) Jeśli ktoś mógłby wybrać pseudonim (Satoshi Nakamoto) będący anagramem So a man took a shit, to właśnie Elon Musk.

6) W trakcie kryzysu finansowego przedsiębiorca mógł wpaść na pomysł stworzenia waluty, która będzie radzić sobie poza obiegiem bankowym w sposób zdemokratyzowany (stąd też pozostał anonimowy).

Choć argumenty te nie dają stuprocentowej odpowiedzi, razem składają się na bardzo ciekawy materiał do dywagacji.

Aktualizacja: 12:34

Sam Elon Musk zaprzeczył plotkom, że to on jest twórcą słynnej kryptowaluty, dodając, że nawet nie pamięta, gdzie ma swój wirtualny pieniądz.

Źródło: Entrepreneur

FUTOPIA