Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Coworkingi receptą na upadające centra handlowe

Dzięki temu Amerykanie mieszkający na przedmieściach mają bliżej do pracy.
.get_the_title().

Niedawno donosiliśmy wam o tym, że w Stanach Zjednoczonych zamyka się coraz więcej sklepów – od początku roku niemal 6 tys., czyli tyle, ile zamknięto przez cały 2018 rok. Zamykające się sklepy i rosnąca popularność zakupów internetowych sprawiają, że centra handlowe pustoszeją. Okazuje się jednak, że w amerykańskich mallach puste miejsce po sklepach coraz częściej wypełniają przestrzenie coworkingowe.

Ma to związek z faktem, że właśnie na przedmieścia, gdzie najczęściej mieszczą się centra handlowe, przenosi się coraz więcej firm i ich pracowników.

W podmiejskich lokalizacjach jest teraz więcej dużych firm – mówi Jamie Hodari, CEO coworkingowej firmy Industrious. Firmy szukają więc dogodnych i niestandardowych lokalizacji dla zespołów liczących 20 i więcej osób. Także te firmy, które mają siedziby w centrum dużych miast, zakładają mniejsze biura satelitarne na przedmieściach, aby ułatwić swoim pracownikom dojazd do pracy.

źródło: Coworking Resources

Dlatego też firma Industrious otwiera coraz więcej coworkingów właśnie w podmiejskich centrach handlowych na terenie całych Stanów – obecnie ma ich 6, m.in. w New Jersey, w Walnut Creek w Kalifornii czy w Scottsdale w Arizonie. Zwłaszcza lokalizacja w Arizonie okazała się olbrzymim sukcesem – coworking otworzył się zaledwie w lutym, a już cieszy się ponad 90 proc. obłożeniem. Inne firmy zajmujące się coworkingiem, jak IWG czy Riveter specjalizująca się w przestrzeniach dla kobiet, także lokalizują swoje placówki właśnie w mallach na przedmieściach.

Pracownicy chcą być w pobliżu takich udogodnień jak kawiarnie, restauracje czy siłownie, a umieszczenie ich biura w centrum handlowym sprawia, że tego typu infrastruktura jest na wyciągnięcie ręki.

Dyrektor generalny IWG Darin Harris zapewnia jednak, że choć obecnie coworkingi w podmiejskich mallach rosną jak grzyby po deszczu, to na tym się nie skończy. W nieodległej przyszłości IWG chce otworzyć swoje biura w jeszcze bardziej zaskakujących miejscach – na przykład na lotniskach.

Zdjęcie główne: Inside Heek
Tekst: NS

FUTOPIA