Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

DESKIT to połączenie plecaka i ławki szkolnej stworzone z myślą o dzieciach z wiejskich terenów Indii

W Indiach około 40 milionów uczniów w wieku 6-14 lat nie ma w miejscu nauczania zapewnionych takich „wygód” jak krzesło czy ławka. DESKIT to dla nich szansa na zamianę na lepsze.
.get_the_title().

Pamiętacie, że czasem po całym dniu w szkolnej ławce mieliście już serdecznie dość siedzenia, bo było wam najzwyczajniej w świecie niewygodnie? Okazuje się, że nie mieliście na co narzekać.

Spędzenie całego dnia w szkole, siedząc na ziemi, z plecami pochylonymi nad zeszytem w niekomfortowej pozycji to codzienność milionów dzieci w Indiach.

Prowadzi to nie tylko do bólu pleców i drętwienia nóg po kilku lekcjach, ale też wpływa niekorzystnie na zdrowie uczniów, przyczyniając się chociażby do rozwoju wad postawy.

W odpowiedzi na tę sytuację powstał DESKIT. Jego twórcą jest firma PROSOC, której działalność skupia się na projektowaniu i rozwoju innowacyjnych produktów i usług, które mają pomóc znajdującym się na samym dole piramidy społecznej.

Obecnie marka skupia się przede wszystkim na wsparciu i poprawie losu indyjskich dzieci żyjących w biedzie.

Ich produkt ma pomóc im w zdobyciu edukacji, a tym samym – w lepszym starcie w dorosłe życie.

DESKIT na pierwszy rzut oka wygląda jak standardowy plecak, ale jest wzbogacony o funkcję, która znacznie poprawi warunki nauki tych dzieci.

Chodzi o odpinany stolik, dzięki któremu plecak przekształca się szkolną ławkę. Wielu osobom takie rozwiązanie może się wydawać nadal dość prowizoryczne, jednak ma ono naprawdę bardzo wiele zalet. Sprawi chociażby, że uczniowie będą mogli zachować odpowiednią postawę ciała, odległość od studiowanych materiałów, co będzie zbawienne dla ich wzroku, jak również zapewni optymalne ułożenie ręki, które wpływa na właściwy rozwój charakteru pisma. Koszt plecaka to ok. 30 złotych. Więcej informacji o tym projekcie znajdziecie tutaj.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Yet another milestone achieved. The student from Govt. Middle School Bhawta, Mandsaur, MP celebrated their Christmas with joy because of our generous and concerned donors. The school was lacking basic classroom infrastructure like benches and chairs which led to these little kids hunching forward for reading and writing. This may have lead to various back and eye related problems and their teacher Mrs. Sudha Rathor approached us with the problem. We are proud to have helped these little students with bags that can be turned into desk on the go and wish them all the best for their future. #makingindiagreatagain #helpateacherindia #deskit #charity #crowdfunding #christmas #fundraising #educationindia #proudmoment

Post udostępniony przez HelpaTeacher.org (@helpateacherindia)

Zdjęcia główne: fanpage Prosoc
Tekst: KD

FUTOPIA