Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Facebook wprowadzi zakładkę z najważniejszymi newsami ze świata

Jej prowadzeniem zajmą się nie algorytmy, a dziennikarze.
.get_the_title().

To algorytmy decydują o tym, co widzimy, a czego nie widzimy na Facebooku. Wygląda jednak na to, że platforma powoli przestaje im ufać. „New York Times” ogłosił właśnie, że Facebook zamierza wprowadzić zakładkę z najważniejszymi wiadomościami ze świata. Jej prowadzeniem mają się zająć dziennikarze.

Podobna zakładka istniała już wcześniej i prowadzona była przez algorytmy. Zlikwidowano ją mniej więcej rok temu, gdy okazało się, że algorytmy często podsyłają użytkownikom fake newsy czy teorie spiskowe.

Teraz zakładką zajmie się dziesiątka doświadczonych dziennikarzy, którzy zostaną zatrudnieni na etat. „Szukamy doświadczonych dziennikarzy, którzy pomogą nam zidentyfikować najważniejsze artykuły. Idealny kandydat będzie miał umiejętność rozsądnej oceny wiadomości i pasję do najświeższych informacji” – pisze Facebook. Grupa dziennikarzy będzie więc wybierać najistotniejsze informacje, które następnie będą pozycjonowane przez algorytmy. Zakładka pojawi się w październiku – póki co w wersji próbnej i tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tekst: NS

FUTOPIA