Ford opracował budę, która pozwoli zwierzakom w spokoju przywitać nowy rok

"Cicha buda" to rozwiązanie dedykowane zwierzętom, które źle znoszą sylwestrową zabawę. Jeśli koncept wejdzie do seryjnej produkcji, powinien znacznie ułatwić życie czworonogom.
.get_the_title().

Sylwester to trudny czas dla psów. Te zwierzęta słyszą bowiem wybuchy fajerwerków w znacznie szerszym zakresie częstotliwości niż ludzie. Dodatkowo zasięg ich słuchu jest około cztery razy większy niż ludzki. W czasie kiedy z radością witamy nowy rok, nasi czworonożni przyjaciele reagują przerażeniem i paniką. Najnowszy pomysł inżynierów Forda przenosi doświadczenie i wiedzę zdobytą w motoryzacji, by rozwiązywać problemy życia codziennego. Tym razem opracowano schronienie dla zwierząt domowych, które wykorzystuje technologię aktywnej izolacji hałasu z otoczenia – dokładnie takie samo jak w modelu Ford Edge.

Eliminujący hałas system Active Noise Control przy pomocy mikrofonów wychwytuje uciążliwe dźwięki, a następnie przez system audio emituje fale o przeciwstawnych częstotliwościach.

Oprócz technologii zastosowanej w aktualnie oferowanym SUV-ie producent zadbał też o dźwiękoszczelną i antywibracyjną konstrukcję budy, która pozwala zwierzętom poczuć się w niej bezpiecznie. Schronienie wyposażono również w wentylację, a także automatycznie otwierane i zamykane drzwi.

„Cicha buda” to na razie tylko prototyp, ale Ford nie wyklucza wprowadzenia jej do produkcji. Wiele zależy od skuteczności, którą potwierdzić ma faza testów. By dowiedzieć się więcej na temat urządzenia zapoznajcie się z poniższym materiałem wideo. Co o tym myślicie?

Tekst: Krystian Kaleta
Zdjęcia: Ford

FUTOPIA