Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Galaxy Campus – inspirująca seria wydarzeń dla studentów

Studiujesz w Warszawie, Gdańsku lub Łodzi? To łap za kalendarz i notuj, bo już w październiku na uczelniach w tych miastach odbędzie się Galaxy Campus, czyli bezpłatne wydarzenie łączące to, co żądni wiedzy studenci lubią najbardziej – innowacje, edukację, technologie, rozrywkę i muzykę.

Organizatorem wydarzenia jest Samsung – marka, która inspiruje do otwartości na nowe technologie i idee, ale także zwraca uwagę na wyzwania, które generuje rozwój. Samsung szuka miejsca dla nowych technologii w naszym życiu, jednak nie pomija innych równie ważnych tematów – jak dbać o dobrostan w dobie cyfryzacji, jak zabezpieczyć swoje dane, czy pozbyć się odpowiedzialnie nieużywanego sprzętu.

Z połączenia wiedzy, doświadczeń i chęci otwierania świata innowacji dla młodych ludzi powstało wydarzenie, którego formuła przypomina festiwal muzyczny – głównymi gwiazdami będą jednak nauka i technologia.

Na uczestników Galaxy Campus czekają inspirujące wystąpienia z cyklu Galaxy Talks.

O co chodzi?

Galaxy Campus to całodzienna strefa edukacyjno-rozrywkowa pod hasłem 'Otwórz Głowę’ stworzona z myślą o studentach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja na www.galaxycampus.pl. Jaki jest rozkład jazdy? 8 października Campus startuje na terenie SGH w Warszawie, 15 października pojawi się na Politechnice Gdańskiej, a 22 października na Politechnice Łódzkiej.

Na uczestników Galaxy Campus czekają inspirujące wystąpienia z cyklu Galaxy Talks, pełne innowacji strefy edukacyjne, a także występy gwiazd sceny muzycznej i stand-uperów. Studenci zmierzą się ze sztuczną inteligencją w pokoju zagadek, skorzystają ze strefy gier (czekają na nich rozgrywki FlipEAT), będą mogli upiększyć swój smartfon w strefie personalizacji, oddać stary sprzęt i dostać zniżkę na nowy, a na stanowisku testów FlipBUSTERS będą mieli okazję sprawdzić wytrzymałość nowego Galaxy Z Flip4, który jest symbolem innowacji marki. Dlaczego?

Samsung jako pierwszy wprowadził na rynek foldy (smartfony o rozkładanej konstrukcji) i pozostaje liderem tego segmentu rynku. Galaxy Z Flip4 to wyjątkowy smartfon, który zadebiutował w sierpniu 2022 roku. Jego kompaktowy design, który w niczym nie przypomina klasycznych smartfonów, otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości – umożliwia wygodniejsze przeglądanie treści czy fotografowanie i filmowanie pod dowolnym kątem.

Na wydarzeniu nie zabraknie ekspertów i gości, którzy zajmują się zagadnieniami z pogranicza technologii, biznesu i kultury.

Kto tam będzie?

Przedstawiciele Samsung Polska i Samsung R&D przybliżą kwestie związane z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, a w ramach cyklu Galaxy Talks, wystąpią Prezes Instytutu Lema dr Maciej Kawecki, polska statystyczka Janina Bąk (szerzej znana jako Janina Daily), Michał Sadowski – prezes Brand24 i Piotr Bucki – autor książek (m.in. 'Porozmawiajmy o komunikacji’, 'Złap równowagę’, 'Prezentacje. Po prostu!’).
Podczas wystąpień poruszone zostaną tematy z zakresu technologii jutra, społeczeństwa przyszłości i zastosowania technologii w biznesie. Marek Kawecki opowie o trendach technologicznych 2022 roku, a Michał Sadowski zdradzi, jak założyć biznes w internecie. Janina Bąk wygłosi wykład: 'Czerwony śledź, błąd pomiaru i bułka. Czyli o tym, jak czasem oszukują nas liczby’, a Piotr Bucki pochyli się nad tym, 'jak żyć z technologią z głową i opanować swój małpi mózg’.

Po tak solidnej dawce wiedzy na uczestników czekać będzie strefa food tracków i kolejna dawka emocji – pozytywnej energii i muzyki. Na małej scenie wystąpią stand-uperzy – Piotr Szumowski i Sebastian Rejent, a na dużej scenie publiczność rozgrzeją Mery Spolsky, Bovska czy Vito Bambino.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie zapomnijcie jednak o wcześniejszej rejestracji na galaxycampus.pl. Również na tej stronie znajdziecie godzinowy harmonogram wydarzeń.

FUTOPIA