Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Głosuję na miłość! W najbliższych wyborach oddaj głos na kandydatów wspierających prawa osób LGBT

Kampania Przeciwko Homofobii zorganizowała akcję, w której namawia do głosowania na kandydatów będących sojusznikami osób LGBT+.
.get_the_title().

Macie dość homofobii w przestrzeni publicznej? Chcecie, aby politycy wzięli się na poważnie za realizowanie postulatów osób LGBT, takich jak związki partnerskie czy ściganie przestępstw z nienawiści na tle orientacji seksualnej?

Jeśli tak, to w nadchodzących wyborach powinniście wybrać tych kandydatów, którzy są sojusznikami osób LGBT. Zachęca do tego akcja „Głosuję na miłość” zorganizowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii.

Wychodzimy z założenia, że polityka to nie jest jakiś osobny byt. To coś co bardzo wpływa na nasze codzienne życie i my jako osoby LGBT na co dzień to bardzo odczuwamy. (…) Jesteśmy w miejscu, w którym politycy wzięli nas jako oręż, grupę dzięki której chcą wygrać wybory. Dzieje się to od października zeszłego roku. Jest wobec nas mnóstwo hejtu, oskarżeń, stereotypów. Musimy pokazać, że jesteśmy jako wyborcy i wyborczynie i chcemy głosować na nie tylko na tych, którzy przywrócą w Polsce demokrację, ale też na tych, którzy zadbają o nasze prawa. Mówimy „głosujcie na miłość” – mówi Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciwko Homofobii.

Akcja „Głosuję na miłość” wystartowała w środę. Jej twarzami są tancerz Michał Piróg, dziennikarz Anton Ambroziak, paraolimpijka Karolina Hamer, aktywistka Areta Szpura, pisarz Marcin Szczygielski, influencer Piotr Grabarczyk oraz blogerka Sylwia Ryba.

To oni występują na plakatach i w spotach, zachęcając do podpisania Deklaracji Równości (możecie to zrobić tutaj).

Chcecie sprawdzić, czy polityk z waszego regionu jest sojusznikiem osób LGBT? Strona akcji wam to ułatwi – na jednej z podstron możecie wybrać swój region https://www.glosujenamilosc.pl/zapytaj-kandydata i sprawdzić, jakie stanowisko mają konkretni kandydaci. Kampania ruszyła zaledwie w środę, a więc póki co na stronie znajdziecie deklaracje małej ilości kandydatów, ale sytuacja z pewnością zmieni się z czasem. Strona ułatwia też bezpośrednie wysłanie pytania do polityków. Zachęcamy do sprawdzania! I pamiętajcie o tym, żeby oddać głos w wyborach 13 października.

Zdjęcia: Głosuję na miłość
Tekst: NS

FUTOPIA