Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Google kupuje luksusowy dom targowy w Nowym Jorku

Trend ingerencji potentatów ze świata online w rynek sprzedaży detalicznej jest coraz bardziej zauważalny.
.get_the_title().

Kto będzie odpowiedzialny za najwyższą transakcję na rynku nieruchomości w pierwszym kwartale 2018 roku? Wszystko wskazuje na to, że… Google. Cyfrowy gigant z Doliny Krzemowej za ponad 2 mld dolarów planuje zakupić luksusowy targ jedzeniowy Chelsea Market w Nowym Jorku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transakcja zostanie zawarta do kwietnia.

To kolejny przejaw zwracania się potentatów ze świata online również ku rynkowi sprzedaży detalicznej i łączenia biznesowych zalet obu tych sektorów.

W ubiegłym roku Amazon zakupił przecież za, bagatela, 13,7 mld dolarów sieć supermarketów ze zdrową żywnością Whole Foods Market.

W jaki sposób przejście w ręce Google’a wpłynie na zakupioną przestrzeń, na którą składa się aż 1,2 mln kilometrów kwadratowych? Zakupiony budynek to w końcu jedno z najbardziej kultowych miejsc dla fanów jedzenia w najludniejszym mieście Stanów Zjednoczonych.

fot. https://brokeassstuart.com

Wiele lat przed powstałym w latach 90. Chelsea Marketem działały tutaj tak kultowe marki jak choćby słynące z pysznych ciasteczek i przekąsek Nabisco, odpowiedzialne między innymi za uwielbiane także przez wielu Polaków Oreo. Mieści się tu również ogrom sklepów, a nawet siedziby medialnych gigantów, jak Oxygen, choć ostatnio bardzo zauważalny jest rozrost biur i obiektów sygnowanych logo Google.

Wszyscy oczekują, że nowemu właścicielowi, mimo handlowego szaleństwa, uda się zachować uczciwość i status quo.

Tekst: WM
Źródło: GrubStreet

FUTOPIA