Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Hakerzy mają szansę na pierwsze legalnie zarobione pieniądze. Apple oferuje milion dolarów dla najzdolniejszych

Czas przejść na jasną stronę mocy i przysłużyć się dobrej sprawie.
.get_the_title().

Apple nie boi się podejmować kontrowersyjnych inicjatyw. W 2016 roku hakerzy mieli dostać posadę z pensją na poziomie 200 tys. dolarów rocznie w zamian za wsparcie w uszczelnieniu systemu zabezpieczeń.

Tym razem sytuacja jest podobna, ale za pomoc czeka ich wypłata w wysokości miliona dolarów.

Z propozycją wyszedł Ivan Krstić, który zajmuje stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa w kalifornijskiej firmie. Jego koncepcja zostanie wprowadzona w życie jesienią bieżącego roku. Wówczas każdy śmiałek będzie mógł spróbować swoich sił w starciu z zabezpieczeniami. Ich konkurentami będzie oprogramowanie w smartfonach, smartwatchach, telewizorach, tabletach i komputerach.

Haker / Zdjęcie: Clint Patterson

Nagroda główna trafi w ręce hakera, który przedrze się aż do serca systemu. Odkrycia o mniejszej wadze będą nagradzane niższymi kwotami.

Wprawdzie idea konkursu balansuje na granicy moralności, ale jeśli ktoś może wykorzystać swoje umiejętności w szczytnym celu, to czemu nie? Historia zna wiele takich przypadków. Po zakończeniu wojny Werner von Braun, były członek SS, dołączył do NASA i przyczynił się do lądowania człowieka na Księżycu. Frank Abagnale, którego przedstawiono w filmie „Złap mnie, jeśli potrafisz”, wspierał FBI swoją wiedzą na temat fałszowania dokumentów. Dzięki temu uniknął długoletniej odsiadki.

Autor: JN

FUTOPIA