Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jedno urządzenie, wiele możliwości

Motorola moto g100 z łatwością zmieni się w centrum pracy biurowej lub konsolę dzięki platformie Ready For.
Platforma Ready For zmienia smartfon w cyfrowe centrum.

Smartfon jako desktop?

Czy da się spędzić tydzień roboczy, pracując jedynie na telefonie? Sprawdziliśmy to. Da się. Testowaliśmy motorolę moto g100 z platformą Ready For w zestawie z monitorem, klawiaturą i myszą. Nie zapominajmy o padzie do gier, ale o tym później. Platforma Ready For zmienia smartfon w centrum pracy biurowej i to całkiem sprawnie, do tego działa intuicyjnie.

Rozwiązanie wydaje się idealne zwłaszcza w czasach, kiedy komputerów w domu może brakować. Praca i nauka zdalna wymuszają nowe rozwiązania – a tego typu ułatwienie to nie tylko oszczędność finansowa, ale też przestrzenna. Jedno urządzenie, a tyle możliwości.

Nie tylko do scrollowania Instagrama, ale też do pracy biurowej i rozrywki.

Jak to działa?

Motorola Ready For pozwala podłączyć motorolę moto g100 do zewnętrznego ekranu do zewnętrznego ekranu i obsługiwać go przy użyciu klawiatury i myszki. Jeśli nie mamy ich przy sobie smartfon zamienia się w touchpada.

Wystarczy dołączony do telefonu kabel USB-C z przejściówką HDMI, który nie tylko przekazuje dane, ale zapewnia też ładowanie.

Procesor Snapdragon 870 5G zmienia motorolę w całkiem poważne urządzenie nie tylko do scrollowania Instagrama czy TikToka, ale do pracy biurowej czy rozrywki.

Banner Image
Opcje biurowe w smartfonie na wyciągnięcie ręki.

Tryb pulpitu

Tryb mobilnego pulpitu sprawdzi się zarówno w podróży, jak i w domu, gdy potrzebujemy dodatkowego stanowiska pracy. Po podłączeniu do monitora (testowaliśmy na Lenovo G27c-10) zapewnia niezbędne standardowe opcje biurowe jak w komputerze. Mamy więc edytory tekstu, możliwość przeglądania stron, zdjęć, nagrań, arkuszy. Ułatwimy sobie pracę, podłączając przez bluetooth klawiaturę i mysz (w naszym przypadku były to Lenovo ThinkPad X1 Presenter Mouse i Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II).

Aplikacje możemy otwierać w oknach, zmieniać ich rozmiar i układ. Możemy pisać maile, mając jednocześnie otwarte inne aplikacje.

Banner Image
Po sparowaniu z telefonem kontrolera do gier, moto g100 staje się konsolą.

Tryb gry

Tryb Gry – nazwa mówi przez siebie. Ten tryb pozwala grać na dużym ekranie, wykorzystując smartfon jako konsolę i jednocześnie kontroler. Można też podłączyć pad za pomocą bluetooth. Moto g100 staje się konsolą.

Możemy oczywiście grać w gry, które mamy na telefonie, ale możemy też skorzystać ze strumieniowania gier za pomocą usług takich Stadia czy xCloud.
Niewątpliwie możliwość podłączenia telefonu do telewizora i granie na dużym ekranie to spora przewaga Motoroli.

Wystarczy, że Twoja motorola jest smart – telewizor czy ekran nie musi.

Wystarczy, że motorola jest smart – telewizor czy ekran nie musi.

Tryb TV

Tryb TV umożliwia oglądanie filmów z telefonu na ekranie telewizora. Dzięki temu każdy telewizor może wyświetlać wideo z Netflixa czy HBO, nawet jak nie jest smart. Wystarczy wybrać ten tryb, a na ekranie wyświetlą nam się duże ikony Netflixa, HBO czy YouTube.

Ready For i moto g100 zmienią każdy telewizor w nowoczesne centrum rozrywki z dostępem do multimediów przez Internet. Moto g100 jest też idealnym rozwiązaniem dla domowego projektora.

Możemy w tym samym czasie korzystać ze smartfonu i pisać ze znajomymi czy przeglądać Instagrama.

Jakość połączeń video smartfonu przeniesiona na duży ekran?

Tryb videoczat

Ten tryb pozwala połączyć aplikację do wideokonferencji z wysokiej jakości kamerą moto g100. Bez względu na to z jakiej aplikacji korzystamy, czy z Teams, Zoom, Duo, Signal, czy Messengera – dzięki moto g100 możemy wykorzystać jakość kamery i mikrofonów smartfona w połączeniu z dużym ekranem. Fajna sprawa.

Tryb Czat wideo automatycznie wyświetla wszystkie aplikacje do wideokonferencji i jednocześnie zagwarantuje nam, że będziemy wyglądać dużo lepiej niż na kamerce laptopa.

Tryb videoczat sprawia, że wygląda się dużo lepiej!

Wyglądaj lepiej na spotkaniu online!

Dodatkowo kamera moto g100 śledzi nas tak, żebyśmy zawsze byli w kadrze. Wygląda to jakbyśmy byli z innymi w tym samym pokoju. Można swobodnie się poruszać, a telefon skupi obraz na twarzy.

Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 870 5G zapewnia szybkie działanie.

moto g100

Topowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 870 5G i 8 GB RAM zapewniają ultraszybkie i płynne działanie, do tego łączność z siecią 5G, która gwarantuje ultraszybką transmisję danych – przy wideorozmowach, oglądaniu filmów online, słuchaniu muzyki czy pobieraniu plików – bezcenne.

Główny aparat o rozdzielczości 64 Mpix pozwala nagrywać w 6k w 30 fps. Umożliwia też nagranie slowmotion 120 fps w Full HD. Ultraszeroki obiektyw pozwala nagrywać w 4K w 30 fps.

Wyróżnikiem jest szerokokątny aparat do selfie, który pozwala objąć więcej w kadrze niż standardowo.
Urządzenie, które podąża za nami i naszymi potrzebami.

Urządzenie, które podąża za nami!

Fajne funkcje

Dual Capture umożliwia nagrywanie jednocześnie przednią i tylną kamerą – fajna opcja do wykorzystania na przykład w mediach społecznościowych. Daje ciekawy efekt.

Gesty Moto to taki dodatek, który spodoba się niecierpliwym. Dwukrotne machnięcie pozwala uruchomić latarkę, dwukrotne przekręcenie nadgarstka uruchamia aplikację aparatu. W obu przypadkach nie trzeba odblokowywać telefonu.

Kolejną funkcją jest wyświetlacz Moto, który pozwala na podgląd powiadomień, odpowiedź i odrzucenie ich bez wybudzania telefonu i bez odblokowywania go.

Materiał powstał we współpracy z Motorola
Zdjęcia: Marta Jerin, F5

FUTOPIA