Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Jeśli twój cały majątek jest większy niż 2 220 dolarów jesteś bogatszy od połowy ludzkości

Najnowsze badanie Crédit Suisse Research Institute rzuca ciekawe światło na rozkład światowego bogactwa. Ile musisz mieć, żeby znaleźć się w najbogatszym, mitycznym 1 proc.? Mniej niż myślisz.
.get_the_title().

Nie doceniamy tego, co mamy i gdzie to nas lokuje na drabinie światowego bogactwa. Badacze z Crédit Suisse Research Institute przeanalizowali rozkład światowego bogactwa i wyniki ich prac mogą niejednego zaskoczyć. Wystarczy bowiem majątek (gotówka, nieruchomości, papiery wartościowe czy inne udziały udziały) już na poziomie 2 220 dolarów (oczywiście po odliczeniu kredytów i innych zobowiązań), aby znaleźć się wśród bogatszej połowy świata. Ile potrzeba, aby znaleźć się w górnych 10 proc.? 71 560 dolarów. Żeby jednak znaleźć się w mitycznym i hejtowanym tak bardzo w ostatnim czasie 1 proc. najbogatszych potrzeba nieco więcej. Choć zdaje się mniej niż można było przypuszczać.

Wstęp do tego 'elitarnego’ klubu zaczyna się od całkowitej wartości majątku na poziomie 744 400 dolarów czyli niecałych 2,8 mln złotych. Przyznajcie, to mniej niż podejrzewaliście.

Czy zatem rozlewająca się po Europie fala protestów żółtych kamizelek protestuje przeciwko sobie?

 

FUTOPIA