Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kalkulator od GridBeyond to nowe narzędzie pozwalające firmom poczynić duże oszczędności dzięki optymalnemu zarządzaniu energią

Twórcy jasno podkreślają, że chcą przyczynić się do uproszczenia przedsiębiorstwom procesu przechodzenia na niskoemisyjność.
.get_the_title().

Kalkulator energetycznych możliwości. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się nowe, warte uwagi narzędzie przeznaczone dla firm, które chcą zoptymalizować swoje know-how w zakresie wydajnego i oszczędnego zasilania. Co ciekawe, oprócz wsparcia przy standardowych wyliczeniach, kalkulator od GridBeyond uwzględnia też podpowiedzi odnośnie zminimalizowania niepotrzebnego zużycia mocy czy ewentualnych korzyści z wdrożenia mechanizmu Demand Side Response. Jeśli nie kojarzycie – DSR to rozwiązanie pozwalające zarabiać na ograniczaniu poboru w chwilach przeciążenia sieci (zwłaszcza w godzinach szczytu), co może dać przedsiębiorstwu dodatkowe benefity.

Innymi słowy prawie wszystkie potencjalne zniżki, korzyści, szanse i pułapki, o których warto pamiętać, a które samodzielnie łatwo przeoczyć – zarówno w krótko- jak i długoterminowym wymiarze – są w ramach usługi prezentowane jak na tacy.

Z kalkulatora można aktualnie korzystać w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Po wprowadzeniu lokalizacji, branży i aktualnego zużycia energii (w MW, kWh czy MWh) użytkownik otrzymuje wykaz informacji o wartych rozważenia ruchach energetycznych w jego sektorze w danym regionie. A wszystko to utrzymane jest w przystępnym podziale na możliwe do uzyskania przychody i oszczędności.

Obok praktycznych walorów dla licznych firm, łatwo wyobrazić też sobie możliwe znaczenie narzędzia chociażby przy przedstawianiu klientom szacunkowych korzyści z konkretnych rozwiązań. Wiele proekologicznych inicjatyw budowlanych jest przecież np. droższych na początkowym etapie, by już w długoterminowej perspektywie wyraźnie się zwracać. Na suchych liczbach dużo łatwiej to każdemu unaocznić.

Przedstawiciele GridBeyond jasno podkreślają, że chcą przyczynić się do uproszczenia przedsiębiorstwom procesu przechodzenia na niskoemisyjność.

Michael Phelan, CEO firmy, mówi też że celem narzędzia jest ułatwienie sytuacji na rynku w taki sposób, by nawet bez pełnego audytu kolejne podmioty mogły sprawnie oszacować potencjalne zyski i oszczędności związane z energetyczną woltą.

Pozostaje czekać, aż z przystępnego kalkulatora GridBeyond będzie można korzystać także w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

Tekst: WM

FUTOPIA