Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Kanada zaciera rączki, czyli biznes konopny szuka pracowników

#smokeweedeveryday i świat od razu staje się piękniejszy – to mogłoby być hasło rekrutacyjne pewnej firmy z Toronto, która właśnie szuka pracowników.
.get_the_title().

Zgodnie z prognozami Deloitte, sektor związany z biznesem konopnym może stworzyć do 150 tys. nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat.

Widać duże zainteresowanie całą branżą. 

Ceny akcji kanadyjskiej firmy Aurora Cannabis Inc., dostawcy medycznej marihuany, wzrosły trzykrotnie w poprzednim tygodniu po raporcie Bloomberga dotyczącym rozmów firmy z Coca-Colą, która przymierza się do wejścia w biznes konopny. Aurora Cannabis może produkować do 500 tys. kg marihuany rocznie.

Tymczasem już pojawiają się nowe oferty pracy. Oficjalną datą legalizacji marihuany w Kanadzie jest 17 października, jest to też ostateczny termin składania wniosków na posadę testera w firmie AHLOT, która zajmuje się produkowaniem minimalistycznych akcesoriów do palenia marihuany oraz sprzedażą gotowych zestawów do palenia od licencjonowanych dostawców z Kanady.

Firma z siedzibą w Toronto poszukuje pięciu „koneserów marihuany”, którzy będą próbować różnych rodzajów marihuany za 50 dolarów za godzinę.

AHLOT do swojej Komisji Weryfikacji Konopi (nawiasem mówiąc piękna nazwa) zajmującej się testowaniem marihuany od licencjonowanych producentów z całego kraju szuka „poważnych koneserów na poziomie eksperta”.

Kwestionariusz, który trzeba wypełnić, aplikując na stanowisko, zawiera sporo szczegółowych pytań odnośnie doświadczenia i dopisek: „Jeśli masz ukryty talent i trochę wolnego czasu, by udokumentować to, co już i tak uwielbiasz robić, nie możemy się doczekać twojego zgłoszenia”.

Za pracę w niepełnym wymiarze godzin (firma oferuje zatrudnienie przez maksymalnie 16 godzin w miesiącu) można potencjalnie zarobić ok. 800 dolarów.

Zadanie polegać będzie na odróżnianiu odmian marihuany, jakie znajdują się w próbkach, pisaniu postów w social mediach, nagrywaniu wideo oraz uczestniczeniu w „wydarzeniach firmowych”. Dodatkowo AHLOT pokrywa twoje „wydatki”, cokolwiek to znaczy.

FUTOPIA