Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Lego stworzyło specjalną wersję klocków. Będą pomagały niewidomym dzieciom w nauce Braille’a

Obecnie zestaw przechodzi testy w szkołach w Danii, Portugalii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, seria klocków trafi na półki sklepowe już w przyszłym roku.
.get_the_title().

LEGO® Braille Bricks to zestaw klocków stworzony przez Fundację LEGO w odpowiedzi na zgłoszenie takiego zapotrzebowania przez duńskie organizacje na rzecz osób niewidomych. Fundacji nie trzeba było długo namawiać, by ruszyła z tym projektem. Celem jej współpracy z LEGO jest zredefiniowanie pojęcia zabawy tak, by dzięki produktom marki rozwijać dziecięce pasję, kreatywność i umiejętności, które w dorosłym życiu przekują się na cechy pomagające osiągnąć sukces i być szczęśliwym. LEGO już od kilku lat udowadnia, że misja marki dotyczy wszystkich dzieci, również tych z niepełnosprawnościami.

Składający się z 250 elementów zestaw Braille Bricks dedykowany jest dzieciom niewidomym i niedowidzącym.

Na klockach wytłoczone są specjalne wypustki – analogiczne do tych używanych w alfabecie Braille’a.

Z myślą o dzieciach niedowidzących na poszczególnych elementach zostaną dodatkowo umieszczone duże litery, cyfry i symbole matematyczne.

Niewidome i niedowidzące dzieci mają marzenia i swoje plany na przyszłość, tak samo jak dzieci bez problemów ze wzrokiem – komentuje na stronie LEGO Fundation jej CEO, John Goodwin. – Mają również chęć i potrzebę poznawania świata i integracji z nim poprzez zabawę, ale często spotykają się z brakiem takiej możliwości i wykluczeniem.

Fundacja LEGO liczy na to, że stworzony przez nią projekt pozwoli tym dzieciom nie tylko opanować alfabet Braille’a, ale też masę innych umiejętności, chociażby interpersonalnych. Zwłaszcza że każdy element LEGO® Braille Bricks będzie pasował do innych zestawów klocków tej marki.

Jest to więc zaproszenie wszystkich dzieci do wspólnej nauki i zabawy.

Brawo, LEGO!

Źródło zdjęć: LegoBrailleBricks.com
Tekst: Kinga Dembińska

FUTOPIA