Liceum w Teksasie prowadzi zajęcia uczące podstawowych umiejętności życiowych – gotowania czy tworzenia CV

Dorastanie czasem bywa trudne. W Teksasie jedna ze szkół stara się uczynić je trochę łatwiejszym, wprowadzając zajęcia z przygotowania do życia codziennego.
.get_the_title().

Kurs „Adulting 101” może sprawić, że borykanie się z problemami dnia codziennego stanie się dla nastolatków dużo łatwiejsze. Zajęcia zostały wprowadzone do programu nauczania w jednym z liceów w Teksasie – Cedar Ridge High School.

Zajęcia mają pomóc młodym i jeszcze niedoświadczonym w przyswojeniu podstawowych umiejętności, które przydadzą się im w późniejszym życiu.

W kursie wezmą udział uczniowie wszystkich klas. Będzie on obejmował nauczanie gotowania zdrowych, zbilansowanych posiłków, tworzenia poprawnego CV, zarządzanie pieniędzmi, a także przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej.

źródło: unsplashed

Szef kuchni Ralph Chavez, odpowiedzialny za pokazanie uczniom podstawowych umiejętności kulinarnych, powiedział, że nie chodzi tutaj o naukę umiejętności na miarę najlepszych kucharzy. – Zajęcia są po to, by wszyscy poznali podstawowe techniki i potrafili gotować smaczne i nieskomplikowane potrawy – tłumaczył. Wraz z obecnym wzrostem otyłości jest to niezwykle ważne. Gdy młodzi przekonają się sami, że gotowanie w domu nie jest wcale takie trudne, być może odechce im się jedzenia w fast foodach.

Zorganizowany przez nas kurs ma uczyć podstawowych umiejętności przetrwania – powiedział Chavez.

źródło: Round Rock ISD

Kurs wciąż się rozwija, a nauczyciele mają nadzieję, że wkrótce wprowadzą jeszcze więcej dodatkowych zajęć do jego programu.

Wprowadzenie zajęć z przygotowania do wejścia w dorosłe życie jest jak najbardziej potrzebne i z pewnością zostanie docenione przez młodzież w przyszłości. Podstawy finansów, gospodarowanie własnym budżetem, obycie w kuchni – to przyda się każdemu.

Tekst: Marta Mankiewicz

FUTOPIA