Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mattel wypuścił 12 lalek Barbie, które wzorowane są na silnych kobietach. Wśród nich Polka!

Seria nazywa się "Shero" i została wypuszczona z okazji Dnia Kobiet. Dzięki niej po raz pierwszy Polka została uhonorowana przez firmę Mattel.
.get_the_title().

Przez dziesiątki lat Barbie była jednym z koronnych przykładów nierealnych standardów piękna, które prezentuje się małym dziewczynkom. Sytuacja jednak ulega zmianie i pojawiają się lalki różniące się między sobą nie tylko zawodami (lalka wykonywała ich już ponad 160) i narodowością, ale także figurą, budową ciała oraz kolorem skóry.

Z okazji przypadającego w czwartek Międzynarodowego Dnia Kobiet do sprzedaży trafi seria „Shero”.

Nazwa nieprzypadkowo powstała z połączenia słów „she” i „hero”.

W serii znajdziemy 12 lalek przestawiających współczesne kobiety, które w ostatnich latach wyróżniły się w swych dziedzinach i mogą być wzorem do naśladowania. Wśród nich znajdziemy mistrzynię olimpijską w snowboardzie Chloe Kim, reżyserkę „Wonder Woman” Patty Jenkins, włoską piłkarkę Sarę Gamę, chińska aktorkę i filantropkę Xiaotong Guan czy niemiecką projektantkę Leylę Piedayesh.

W kolekcji znajdzie się też lalka przedstawiająca Polkę – podróżniczkę Martynę Wojciechowską.

To podróżniczka, himalaistka, dziennikarka. Kobieta, która realizując wyprawy na krańce świata, podróżuje do ludzi, nie do miejsc. Jej pasja, zaangażowanie i postawa są dla małych i dużych kobiet potwierdzeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto mieć marzenia i je spełniać – napisała firma Mattel w uzasadnieniu swej decyzji. Martyna Wojciechowska jest pierwszą przedstawicielką naszego kraju, która zainspirowała Mattel do stworzenia lalki na jej podobieństwo.

Źródło: Huffington Post
Tekst: NS

FUTOPIA