Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Miami wypuszcza własną kryptowalutę

Miami uważane jest za jedno z bardziej znaczących miast w świecie kryptowalut. To tam zaledwie dwa miesiące temu po raz kolejny odbyła się Bitcoin Conference, czyli najważniejsze wydarzenie sektora cyfrowych walut. Teraz burmistrz miasta ogłasza start lokalnej cyfrowej monety MiamiCoin.
.get_the_title().

MiamiCoin po raz pierwszy pojawiła się na giełdzie kryptowalut Okcoin w zeszły wtorek. Notowana jako $MIA jest efektem pracy CityCoins, czyli platformy, której celem jest umożliwienie lokalnym społecznościom poprawy warunków życia w danym mieście, jednocześnie nagradzając indywidualnych ofiarodawców oraz władze samorządowe środkami w formie kryptowalut.

Miami jest pierwszym miastem, w którym zaczęła działać inicjatywa, ale do prowadzenia swojej własnej cyfrowej monety szykuje się już także San Francisco.

Projekt jest prowadzony we współpracy CityCoins i miejskich władz.

Zdjęcie: burmistrz Miami Francis Suarez podczas Bitcoin Conference 2021,
Źródło: JOE RAEDLE / STAFF VIA GETTY IMAGES

Inicjatywa pozwala mieszkańcom miasta na wydobywanie MiamiCoin (które jest łatwiejsze, bo mniej energochłonne niż wydobywanie Bitcoina lub Ethereum), a pozyskany dochód zasili budżet miasta. W

miarę jak inwestorzy będą kupować monetę, jej wartość będzie rosła, a zyski wykorzystywane będą do finansowania projektów infrastrukturalnych lub wydarzeń w mieście.

CityCoins przedstawia Miami Coin jako projekt, dzięki któremu każdy obywatel miasta może mieć realny wpływ na realizację projektów miejskich i je współtworzyć. Burmistrz Miami, Francis Suarez, zakłada, że dzięki własnej kryptowalucie miasto może zyskać miliony dolarów, a środki pozyskane z jej wydobycia będą mogły zostać wykorzystane do wyeliminowania problemu bezdomności oraz zwiększenia lokalnych sił policyjnych.

Zdjęcie główne: Cointelegraph
Tekst: AD

FUTOPIA