Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Miliard plastikowych słomek rocznie mniej? Starbucks rezygnuje z plastikowych słomek

Starbucks do 2020 roku ma całkowicie zrezygnować z plastikowych słomek. Oznacza to miliard słomek mniej na śmietnikach. Kto następny?
.get_the_title().

1 miliard plastikowych słomek rocznie mniej na śmietnikach, w morzach i oceanach robi różnicę. Jedna decyzja może mieć gigantyczny wpływ na środowisko. Kawiarniany gigant, Starbucks właśnie zapowiedział rezygnację z tak znienawidzonych ostatnio plastikowych rurek. Kevin Johnson, CEO sieciówki zapowiada, że stanie się to najpóźniej do 2020 roku i dodaje, że według wyliczeń firmy dzięki temu ruchowi na śmietniki trafi nawet miliard słomek mniej.

Co je zastąpi? Specjalnie wyprofilowane pokrywki z wystającym „dzióbkiem”, który ułatwi picie, podobnych do tzw. kubków niekapków dla najmłodszych dzieci.

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wypicia mrożonej latte Venti bez słomki, Starbucks będzie miał alternatywę w postaci rurki wykonanej z papieru lub z innego tworzywa, nad czym firma jeszcze pracuje. Starbucks zacznie zmiany od kawiarni m.in. w Seattle, gdzie już wprowadzony został zakaz używania plastikowych słomek.

McDonald’s nie zapowiedział jeszcze całkowitego wycofania się z plastikowych słomek. Oddziały w Wielkiej Brytanii i Irlandii przerzucą się jednak na papierowe słomki w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku, a pracuje nad rozwiązaniem, które wprowadzi w USA.

FUTOPIA