Milion wegańskich Beyond Burgerów od Snoop Dogga dla organizacji walczących z pandemią

Snoop Dogg dołączył do kampanii Feed A Million+, aby wspomóc osoby na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.
.get_the_title().

Kampania Feed A Million+, stworzona przez markę Beyond Meat, spotkała się z pozytywną reakcją już w momencie powstania.

W ramach kampanii firma chce dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób, przekazując im swoje wegańskie produkty.

Chodzi głównie o wsparcie banków żywności w Stanach Zjednoczonych, pracowników służby zdrowia, domów opieki społecznej i innych organizacji walczących z powstrzymaniem rozprzestrzeniania się pandemii.

źródło: beyond meat

„Naszym celem zawsze była chęć pomocy poprzez dzielenie się jedzeniem i mamy szczęście, że teraz możemy wprowadzić nasz plan w życie. Mamy nadzieję, że ta darowizna ułatwi życie i przyczyni się do silnego poczucia wspólnoty, które w obecnym czasie jest niezwykle ważne” – czytamy na stronie kampanii.

Snoop Dogg, wieloletni zwolennik, inwestor i ambasador Beyond Meat, zdecydował się wesprzeć Feed A Milion+. Opłacił milion wegańskich Beyond Burgers, które zostaną przekazane szpitalom.

„Beyond Meat zobowiązało się do przekazania ponad miliona Beyond Burgers potrzebującym w tych trudnych czasach. Jestem dumny, że mogę być częścią tego przedsięwzięcia” – napisał amerykański muzyk na swoim Instagramie. Opłacone przez niego wegańskie burgery trafiły do szpitala Martin Luther King Jr. w południowym Los Angeles.

Burgery zostały przygotowywane w placówkach operacyjnych utworzonych we wcześniej zamkniętych restauracjach w Los Angeles, co pozwoliło na odtworzenie kilkunastu miejsc pracy.

„Dokładamy wszelkich starań, aby ci, którzy tego najbardziej potrzebują, mieli dostęp do dobrego, odżywczego posiłku bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów” – napisało Beyond Meat na swoim Instagramie. „Jesteśmy bardzo zainspirowani naszą społecznością i wszystkim co robią, aby pomóc.” Dostarczenie burgerów potrzebującym było możliwe dzięki firmie DoorDash, która bezpłatnie rozwiozła żywność.

źródło: beyond meat

Nie tylko Snoop Dogg angażuje się w pomoc potrzebującym w czasie walki z koronawirusem.

W Kalifornii Maggie Baird, mama Billie Eilish, również pomaga pracownikom medycznym.

Wraz z wieloma organizacjami, takimi jak Conscious Cleanup i Eat Drink Vegan, stworzyła Support and Feed. Inicjatywa jednocześnie wspiera wegańskie restauracje oraz pracowników na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Zamówienie składane w jednej z dziesięciu wegańskich restauracji jest dostarczane potrzebującym w bezpieczny sposób, wspierając przy tym finansowo lokale gastronomiczne.

Tekst: Marta Mankiewicz

FUTOPIA