Powstała specjalna edycja Monopoly dla… oszustów

Firma Hasbro wie, że gracze lubią oszukiwać w Monopoly. Nowa edycja gry ich do tego zachęca.
.get_the_title().

Jeśli nie możesz się powstrzymać przed oszukiwaniem w Monopoly, to pewnie ucieszy cię fakt, że firma Hasbro jesienią wypuści nową edycję gry specjalnie dla ciebie. – Z ostatnich badań przeprowadzonych przez Hasbro wynika, że ponad połowa graczy próbuje oszukiwać w Monopoly, a więc w 2018 roku uznaliśmy, że przyszedł czas, aby dać fanom to, czego pragną – Monopoly, które zachęca do oszustwa – tłumaczy Jonathan Berkowitz. Zasady się nie zmienią – w dalszym ciągu wygrywa ten, kto na koniec ma najwięcej pieniędzy.

Źródło: Ladbible

Monopoly: Cheater’s Edition, oprócz standardowego zestawu, będzie zawierać 15 nowych kart. Dzięki nim możliwa będzie kradzież pieniędzy z banku, umieszczenie hotelu na jednej ze swoich działek, usunięcie hotelu z cudzej działki, pobranie dodatkowych 100 dolarów po przekroczeniu punktu startu, poruszanie się pionkiem cudzego gracza, zwrócenie mniejszej ilości pieniędzy czy zebranie czynszu za cudzą własność.

Jeśli gracz będzie oszukiwać z powodzeniem, zostanie dodatkowo nagrodzony – jeśli nie, to z tyłu każdej karty znajdują się też konkretne kary.

Należy przygotować się też na jeszcze jedną zmianę. – Po raz pierwszy w historii Monopoly nie ma wyznaczonego bankiera. Każdy kontroluje bank w swojej turze, a potem przekazuje funkcję następnemu graczowi. Dzięki temu oszustwa stają się łatwiejsze – mówi Berkowitz. Niektóre pola na planszy zostały „zhakowane”, dzięki czemu można będzie np. przejąć własność za darmo. Ale uwaga, w nowym Monopoly znajdą się też kajdanki!

źródło: business insider

Źródło: This is Insider
Tekst: NS

FUTOPIA