Najlepsze coworki w Trójmieście

Tym razem w poszukiwaniu coworkingu idealnego ruszamy nad morze. Coworkingowe przestrzenie szturmem zdobywają Trójmiasto, zawstydzając Warszawę kreatywnością ich twórców. Bo w Trójmieście przestrzeń biurowa na wynajem powstaje nie tylko w biurowcach, ale też na osiedlach czy w historycznym budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej.
.get_the_title().

Gdzie w Trójmieście freelancer znajdzie swoje wymarzone miejsce do pracy? Bez zgiełku i krzyczących dzieci? Przedstawiamy najfajniejszą trójkę, a także ciekawe plany na przyszłość.

1. O4 Coworking, Gdańsk

Źródło: o4.network/pl

O4 Coworking jest jedną z największych tego typu przestrzeni w Polsce.

Oprócz pracy, można tu wpaść na spotkania, warsztaty, konferencje i meetupy.

Źródło: o4.network/pl

Przestrzeń została opisana jako „zaprojektowana ze świadomością specyfiki pracy innowatorów, freelancerów, kreatorów i przedsiębiorców-wizjonerów”. Z pewnością podbije serca pracoholików – jest otwarta 24 godziny na dobę. Lubiący klimat korpo dobrze się tutaj odnajdą – są słodkie poniedziałki, owocowe wtorki, wspólne piątkowe śniadania, integracje. Nie zabrakło również piłkarzyków, bez których nie mogą obejść się polskie biura.

Źródło: o4.network/pl

Co ciekawe, jedna z przestrzeni przeznaczona jest dla kobiet.

Nowy projekt O4 Flow, który ruszył z końcem października, to pierwszy w Polsce coworking przeznaczony dla firm zarządzanych przez kobiety.

Źródło: o4.network/pl

2. GOOD SPACE coworking, Gdańsk

Źródło: FB GOOD SPACE coworking

Dla zwolenników mniejszych przestrzeni – i tych, którzy po pracy w korporacji nabawili się traumy – idealnie nada się Good space. Przestrzeń powstała jako alternatywa dla zgiełku dużych biurowców.

Źródło: FB GOOD SPACE coworking

Co rzadkie, to coworking odpowiedzialny społecznie.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, 1 proc. z przychodu uzyskiwanego w każdym kwartale przekazywany jest na cel społeczny, a wybrane meble zaprojektowali twórcy z „Warsztatu na Patencie”, fundacji działającej na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży w trudniejszej sytuacji życiowej.

3. Projektowa, Sopot

Źródło: Projektowa

Projektowa to coworking, pracownia, showroom i galeria sztuki w jednym.

Jak mówią twórcy, potencjał przestrzeni ograniczony jest jedynie wyobraźnią podopiecznych.

Źródło: Projektowa

Miejsce zostało stworzone przez młodą architektkę oraz grono kreatywnych projektantów, którzy otwierając drzwi swoich pracowni dla każdego, zapewniają energię w postaci kreatywnej przestrzeni.

Źródło: Projektowa

Można testować bez obaw – Projektowa oferuje darmowy dzień próbny.

Jak wygląda coworkingowa przyszłość w Trójmieście?

W Gdańsku powstanie pierwszy cowork na osiedlu mieszkaniowym. Robyg wpadł na pomysł stworzenia wspólnej powierzchni do pracy wyłącznie dla mieszkańców osiedla.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Mieszkańcy Nowej Letnicy, zamiast wynajmować powierzchnie biurowe, będą mogli korzystać ze wspólnej, osiedlowej przestrzeni.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

I co najważniejsze, użytkownicy nie będą ponosić opłat za korzystanie z coworkingu.

Już teraz wiadomo, że to nie jedyna oryginalna coworkingowa oferta, o którą wzbogaci się Trójmiasto w najbliższej przyszłości.

Podobną funkcję będzie też spełniać wyremontowany budynek Dyrekcji Stoczni Cesarskiej.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Po odnowieniu (prace trwają od kilku miesięcy, mają się zakończyć w połowie przyszłego roku), na 4 tys. mkw przestrzeni znajdą się współdzielone sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnia, kuchnie, a nawet powierzchnia eventowa.

Tekst: Ola Oleszek

FUTOPIA