Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nauka o związkach osób LGBT obowiązkową częścią edukacji seksualnej w angielskich szkołach

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi zajęcia z edukacji seksualnej powinny w angielskich szkołach w równym stopniu dotyczyć kwestii związków, seksualności i zdrowia seksualnego osób heteroseksualnych, jak i osób LGBT.
.get_the_title().

Wytyczne stanowią część szerszych działań nastawionych na walkę z dyskryminacją osób LGBT. Zakładają one prowadzenie dostosowanych do wieku uczniów lekcji, zarówno w liceach, jak i szkołach podstawowych. Już we wczesnych latach edukacji angielskie dzieci dowiedzą się więc, że pary jednopłciowe również mogą tworzyć zdrowe związki i budować spełnione rodziny.

W wyższych klasach mowa będzie o odnajdywaniu własnej tożsamości płciowej, o tym, jak rozmawiać na ten temat z rodziną i przyjaciółmi oraz budować zdrowe relacje niezależnie od orientacji seksualnej.

Lekcje dotyczące bezpiecznego seksu czy chorób przenoszonych drogą płciową od teraz będą musiały w angielskich szkołach uwzględniać również perspektywę osób LGBT.

Grafika: Daniel Walsh / The Pitt News

Choć w niektórych szkołach temat seksualności w kontekście osób LGBT był już poruszany na zajęciach z edukacji seksualnej, odbywało się to raczej w formie kilku osobnych, dodatkowych lekcji.

Ważna zmiana, którą pociągają za sobą nowo wprowadzone wytyczne, polega na tym, że od teraz perspektywa osób LGBT ma być integralną częścią zajęć, ma być prezentowana na równi z treściami dotyczącymi osób heteroseksualnych.

Chcemy wspierać wszystkie młode osoby i zagwarantować ich szczęście, zdrowie i bezpieczeństwo – mówi przedstawiciel angielskich władz oświatowych. Inkluzywną dla osób LGBT edukację seksualną prowadzą również szkoły w Szwecji, Danii i Holandii.

Zdjęcie główne: Getty Images
Tekst: AD

FUTOPIA