Nie musicie kupować mebli, dzięki Fernish możecie je wypożyczyć

Zamiast kupowania tanich mebli, których za chwilę się pozbędziecie, wypożyczcie te solidne i dobrze zaprojektowane. Środowisko też na tym zyska!
.get_the_title().

Fernish to platforma skierowana do dwudziesto- i trzydziestolatków, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania. Na razie nie stać ich, żeby zainwestować w nowe, solidne meble. To trudna decyzja, zwłaszcza jeśli wkrótce znów się przeprowadzą.

Fernish rozwiązuje ten problem. Na platformie wynajmiecie podstawowe meble, których potrzebujecie, aby urządzić mieszkanie.

Platforma działa na razie tylko w Los Angeles i Seattle. Możecie wypożyczyć tutaj kolekcję przedmiotów (wyposażenie sypialni lub pokoju dziennego) albo pojedyncze meble, np. sofę czy biurko. Za wynajęcie samego fotela zapłacicie od kilku do kilkudziesięciu dolarów miesięcznie. Potem Fernish zabierze mebel, wyczyści, odnowi i wynajmie kolejnej osobie.

Fernish platforma do wypożyczania mebli

Fernish to ekologiczna alternatywa wobec kupowania tanich mebli, których szybko się pozbędziecie.

Marka wybiera tylko dobrze zaprojektowane i solidnie wykonane przedmioty, które można odnowić. Nie są to rzeczy na jeden sezon. W ten sposób chce zmniejszyć ogromną ilość mebli, które co roku trafiają na wysypiska śmieci w Stanach Zjednoczonych.

Fernish platforma do wypożyczania mebli
Fot. materiały Fernish

Idea wynajmu, a nie kupowania mebli, nie jest niczym nowym. Jednak założyciele Fernish – Michael Barlow i Lucas Dickey – osiągają sukces dzięki temu, że precyzyjnie określili swoją grupę docelową, dbają o jak najlepszą obsługę oraz doświadczanie klientów. Stawiają na millenialsów udostępniając im dobry design i modne marki, m.in. Crate&Barrel, Campaign, EQ3 i Floyd.

Dla Fernish kluczowa jest elastyczność – płatnościami można dzielić się ze współlokatorami, meble wypróbować i kupić, wymienić lub po prostu wszystkie oddać.

Marki takie jak Crate&Barrel decydują się na współpracę z Fernish, bo widzą w niej okazję, aby zapoznać wypożyczających ze swoimi kolekcjami. Teraz drogie, dobrze wykonane meble to zbyt duży wydatek, ale gdy dzisiejszy dwudziestolatek wejdzie w kolejny etap życia, takie doświadczenie zachęci go do zakupu.

Źródło: fernish.co
Tekst: AB

FUTOPIA