Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nie wyobrażasz sobie „Lśnienia” bez Jacka Nicholsona? Daj szansę Jimowi Carreyowi, nie zawiedziesz się

W alternatywnej rzeczywistości Jack Torrance okazuje się bohaterem reality show, a nawiedzony pensjonat to tylko telewizyjna fikcja.
.get_the_title().

„Lśnienie” zajmuje honorowe miejsce w kanonie światowej kinematografii. To jedna z tych produkcji, które wypada obejrzeć i samodzielnie wyrobić o niej sobie zdanie. Wprawdzie można nie piać z zachwytu, ale ciężko nie docenić kunsztu twórców. Zresztą na straży dobrego imienia filmu stoi rzesza oddanych fanów, którzy z trudem znoszą wszelkie próby odświeżania klasycznego kina.

Tym razem musieli jednak dać za wygraną, bo najgłośniejsza przeróbka ostatnich dni wypadła zaskakująco dobrze.

Autor kanału Ctrl Shift Face na YouTube wykorzystał technikę DeepFake, aby zmodyfikować twarz Jacka Torrance’a, czyli głównego bohatera horroru.

W ten sposób Jack Nicholson został zastąpiony przez Jima Carreya. Popularny komik prezentuje się porażająco autentycznie.

Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że sztucznie wytworzona kreacja wprowadza do kultowego filmu nową jakość. Nic dziwnego, że eksperyment szybko stał się viralem. Na kanale twórcy można znaleźć łącznie cztery przekształcone sceny z dzieła Stanleya Kubricka.

Autor: JN

FUTOPIA