Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowe prace Uğura Gallenkuşa – wszystko, czego widzieć nie chcemy, ale powinniśmy zobaczyć

Turecki artysta znów wytyka nam konsumpcjonizm, ignorancję i wygodnicki styl życia, w którym i tak znajdujemy tysiące powodów do narzekań.
.get_the_title().

Pod koniec zeszłego roku przedstawiliśmy wam postać Uğura Gallenkuşa i jego prace. Wiemy, że zrobiły na was duże wrażenie, co nas w ogóle nie dziwi. Jego popularność wciąż rośnie. Wtedy na Instragramie obserwowało go niecałe 70 tys. osób. Dziś jest ich ponad 300 tys. więcej, ale i tak uważamy, że to za mało.

To gorzka pigułka na problemy pierwszego świata, a nie miła dla oka sztuka – i właśnie dlatego powinno zobaczyć ją jak najwięcej osób.

Swoje pierwsze kompilacje zdjęć światów równoległych stworzyłem na podstawie tego, co zobaczyłem w wiadomościach: strach i rozpacz dzieci uchodźców próbujących przedostać się do Europy – komentuje artysta – Myślę, że nie wiemy absolutnie nic o wojnie, głodzie etc. Dopóki jednak te problemy będą istnieć na świecie, wszyscy będziemy na nie narażeni.

Dziś prezentujemy wam najnowsze prace Gallenkuşa.

Prace Uğura Gallenkuşa możecie na bieżąco obserwować na profilach artysty na Facebooku i Instagramie. Część z nich jest dostępna do kupienia tutaj.

Tekst: Kinga Dembińska

FUTOPIA