Park Śląski przechodzi na odnawialne źródła energii!

Krok po kroku w reorganizacji lokalnej infrastruktury zmierzamy w dobrą stronę.
.get_the_title().

W Parku Śląskim już za kilka lat mają królować ekologiczne rozwiązania i odnawialne źródła energii! We wdrażanie tego planu zaangażowana będzie spółka Tauron, zaś inne strony porozumienia to między innymi Fundusz Górnośląski, Zarząd Parku czy Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze. W oparciu o informacje ze strony slaskie.pl wynotowaliśmy dla was pięć naszym zdaniem najciekawszych planów zmian.

Co według projektu już niedługo ma być standardem w największej śródmiejskiej oazie zieleni w Europie?

1. Zasilanie obiektów w parku energią z OZE.

2. Możliwość ładowania pojazdów elektrycznych na parkingu.

3. Wprowadzenie systemu transportu elektrycznego: rowery elektryczne i infrastruktura ich zasilania, hulajnogi, kolejka.

fot. wiadomosci.onet.pl

4. Inteligentne oświetlenie, a także ławki i latarnie, które umożliwią naładowanie telefonu.

5. Zasilanie poprzez fotowoltaikę hali wystawowej „Kapelusz” (o czym wspomniała prezes Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek).

Warto też nadmienić, że wciąż trwają przymiarki do ewentualnego wdrożenia instalacji hybrydowej mCHP z wodorowym ogniwem paliwowym. Śląsk rozwija się więc w bardzo ciekawą stronę i niewątpliwie jest na co czekać. – Nasza działalność koncentruje się na Śląsku, tu mieszkają nasi pracownicy i klienci, i z tym regionem wiążemy naszą przyszłość. Chcemy, by transformacja energetyczna Taurona towarzyszyła transformacji Śląska – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia:

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: dwakwadranse.pl

FUTOPIA