Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Patagonia nie będzie już robić kamizelek dla branży finansowej

Produkowane przez Patagonię polarowe kamizelki z logo firmy stały się mundurkiem pracowników Wall Street.
.get_the_title().

Patagonia to firma specjalizująca się w odzieży i obuwiu przeznaczonych do aktywności outdoorowych. W misję marki wpisana jest troska o środowisko naturalne. W zeszłym roku przeznaczyła 10 mln dolarów, które udało się jej oszczędzić dzięki cięciom podatkowym Trumpa, właśnie na organizacje dbające o naszą planetę (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Na tym jednak nie kończą się jej działania – w zeszłym roku Patagonia otworzyła internetowy second hand, w którym nabyć można rzeczy marki, a na początku tego tygodnia ogłosiła, że kończy z robieniem kamizelek dla biznesmenów z Wall Street.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Yield to chad!! #midtownuniform

Post udostępniony przez Midtown Uniform (@midtownuniform)

Polarowe kamizelki i kurtki ozdobione logo firmy stały się czymś w rodzaju mundurka dla nowojorskich mężczyzn pracujących w finansach. Zjawisko to ochrzczone zostało mianem „Midtown Uniform” i doczekało się nawet własnego konta na Instagramie, które obserwuje aż 118 tys. osób. Producentem większości tych polarowych kamizelek jest właśnie Patagonia. To oczywiście świadoma decyzja ze strony firm, które w ten sposób podkreślają, że leżą im na sercu kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu.

W rzeczywistości oczywiście nie zawsze jest tak kolorowo – dlatego też Patagonia zdecydowała, że nie chce być dłużej kojarzona z firmami, których działania szkodzą środowisku.

W wydanym we wtorek oświadczeniu marka zapowiada, że od tej pory będzie współpracować wyłącznie z firmami z certyfikatem B Corp. Certyfikat ten, którym może się poszczycić także Patagonia, oznacza, że w DNA marki wpisane jest dbanie o środowisko i działania na rzecz społeczeństwa. „Patagonia nie ma nic przeciwko branży finansowej, to po prostu nie jest obszar, na którym się obecnie koncentrujemy” – czytamy w oświadczeniu marki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I refuse to live in a world where I am killing it with my boys at joshua tree and am forced to go home at 4 am #midtownuniform

Post udostępniony przez Midtown Uniform (@midtownuniform)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The peasants of lower manhattan will bow to us feudal lords. #midtownuniform

Post udostępniony przez Midtown Uniform (@midtownuniform)

Tekst: NS

FUTOPIA