Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwsza sieć hipermarketów w Polsce oficjalnie rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia

Mamy nadzieję, że zainspiruje to w najbliższym czasie również inne sklepy do podjęcia takiej decyzji.
.get_the_title().

Przed świętami sprzedaje się aż 90 proc. polskich karpi. Mimo tego, że ekolodzy wciąż biją na alarm, część ryb sprzedawana jest żywa – stłoczone są w niewielkich pojemnikach, okaleczone, w brudnej i niedotlenionej wodzie.

Biedronka i Lidl ze sprzedaży żywych karpi zrezygnowały już kilka lat temu. Teraz oficjalnie dołącza do nich Bi1 (dawniej Real).

To pierwszy hipermarket w Polsce, który podjął taką decyzję. Organizacja CIWF Polska (Compassion in World Farming) opublikowała właśnie oświadczenie sieci Bi1. Powodem zrezygnowania ze sprzedaży żywych karpi jest oczywiście ich niehumanitarne traktowanie. – Decyzja ta podyktowana jest potrzebą zwrócenia uwagi na kwestię humanitarnego traktowania zwierząt, w tym ryb. Uważamy, że każde zwierzę zasługuje na właściwe traktowanie, a karpie można sprzedawać eliminując cierpienie oraz stres podczas transportu i sprzedaży. Z roku na rok przybywa liczba klientów, którzy wybierają gotowe elementy z karpia czy karpia już obrobionego. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaoferować szerszą gamę ryb, w tym karpia, realizując jednocześnie nasze założenie ograniczenia zbędnego cierpienia tych zwierząt – czytamy w oświadczeniu hipermarketu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie również inne sklepy pójdą w ślady Bi1.

Źródło: ugotujto.pl

FUTOPIA