Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pierwsze na świecie studia dla influencerów w ofercie fińskiego uniwersytetu

Prowadzony w języku angielskim program Influencers Academy ma ruszyć w styczniu 2022 roku na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Tampere.
.get_the_title().

Na studia ma zostać przyjętych 20-25 aspirujących i międzynarodowych influencerów, którzy pracują nad budowaniem własnej marki i zdobywaniem followersów, a swoje zasięgi chcą efektywnie wykorzystywać w kampaniach marketingowych.

Po ukończeniu trwającego trzy i pół roku programu studenci otrzymają tytuł licencjata w dziedzinie zarządzania biznesem międzynarodowym.

Program studiów został przygotowany przez Edunation, firmę specjalizującą się w eksporcie edukacji, która współpracuje z instytucjami szkolnictwa wyższego w Finlandii i Europie. Zajęcia będą miały głównie charakter praktyczny i w dużej mierze opierać się będą na coachingu grupowym.

Zdjęcie: Mateus Campos Felipe

Szczególny nacisk położony ma być na rozwijanie przedsiębiorczości – podczas trwania studiów każdy z uczestników będzie musiał założyć i prowadzić w Finlandii firmę, co pomoże nabyć umiejętności niezbędne w prowadzeniu marki osobistej.

Studenci będą angażować się w działalność gospodarczą podczas studiów, za co zbierać będą punkty. Pod tym względem ten program będą dla nich sporą presją – mówi Carita Prokki z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Tampere. Program ma być pierwszym tego typu na świecie.

Zdjęcie główne: Firmbee / Unsplash
Tekst: AD

FUTOPIA